Noord-Koreanen leiden verliezen op slagveld, zegt Zelensky
BOEDAPEST (ANP/AFP) - Noord-Koreaanse troepen hebben al deelgenomen aan de Russische strijd tegen Oekraïne en ze hebben daarbij verliezen geleden. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd op een Europese top in Boedapest.
Volgens Zelensky zijn momenteel 11.000 Noord-Koreaanse soldaten in de Russische regio Koersk, waar Kyiv een gebied bezet houdt. Zonder steun van de bondgenoten vreest Zelensky dat het aantal veel groter kan worden. Hij zei dat "Noord-Korea nu feitelijk oorlog voert in Europa".
Eerder op de top noemde Zelensky het "onacceptabel" dat Oekraïne concessies zou doen aan Rusland in ruil voor een terugtrekking van Russische troepen. Sommige Europese leiders zetten volgens hem druk op Oekraïne om dat toch te doen.
"We hebben voldoende wapens nodig, geen steun bij het houden van gesprekken", zei Zelensky tegen de staatshoofden en regeringsleiders. "Knuffelen met Poetin helpt niet. Sommigen van jullie knuffelen hem al twintig jaar, en toch wordt het alleen maar erger."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt nu ook financiële instellingen die banden hebben met de VS en Israël als doelwit te beschouwen. Dat zegt een woordvoerder van het Iraanse leger. Volgens Teheran zouden de landen waarmee het in oorlog is eerder een Iraanse bank hebben aangevallen. Ook techbedrijven zouden mogelijk doelwit zijn.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de zoon van de laatste sjah van Iran, Reza Pahlavi, zit het land in de beslissende fase van "onze laatste strijd". Hij roept inwoners in een videoboodschap op X op van de straat te gaan en thuis te blijven. "Wacht mijn uiteindelijke oproep af."
26 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.
1 uur geledenKERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten dat Khamenei gewond zou zijn geraakt in de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.
2 uur geleden