Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreanen leiden verliezen op slagveld, zegt Zelensky

Noord-Koreanen leiden verliezen op slagveld, zegt Zelensky

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Noord-Koreaanse troepen hebben al deelgenomen aan de Russische strijd tegen Oekraïne en ze hebben daarbij verliezen geleden. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd op een Europese top in Boedapest.

Volgens Zelensky zijn momenteel 11.000 Noord-Koreaanse soldaten in de Russische regio Koersk, waar Kyiv een gebied bezet houdt. Zonder steun van de bondgenoten vreest Zelensky dat het aantal veel groter kan worden. Hij zei dat "Noord-Korea nu feitelijk oorlog voert in Europa".

Eerder op de top noemde Zelensky het "onacceptabel" dat Oekraïne concessies zou doen aan Rusland in ruil voor een terugtrekking van Russische troepen. Sommige Europese leiders zetten volgens hem druk op Oekraïne om dat toch te doen.

"We hebben voldoende wapens nodig, geen steun bij het houden van gesprekken", zei Zelensky tegen de staatshoofden en regeringsleiders. "Knuffelen met Poetin helpt niet. Sommigen van jullie knuffelen hem al twintig jaar, en toch wordt het alleen maar erger."

Meer uit Buitenland

7 mannen vervolgd voor moord op uiterst rechtse activist

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.

41 minuten geleden
Belarus laat oppositieleider Statkevitsj opnieuw vrij

MINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.

1 uur geleden
Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan Vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten doneren 10 miljard dollar aan de Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft Trump als voorzitter aangekondigd tijdens de eerste vergadering van de raad. Het geld moet in eerste instantie worden gebruikt voor de wederopbouw van de Gazastrook. Andere deelnemende landen zouden bij elkaar zeker 7 miljard hebben gedoneerd.

1 uur geleden
Poolse president doorkruist hervorming Raad voor de Rechtspraak

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki spreekt zijn veto uit over een wet die de Raad voor de Rechtspraak (KRS) moet hervormen. Dat hoge juridische orgaan benoemt onder meer rechters in het land en wordt stevig bekritiseerd, onder andere omdat onder de voormalige uiterst rechtse PiS-regering werd doorgevoerd dat raadsleden door het parlement werden benoemd. Critici vinden daardoor dat de rechtspraak gepolitiseerd is geraakt.

2 uur geleden
Trump waarschuwt dat Iran snel 'betekenisvolle deal' moet sluiten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump benadrukt dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" moet sluiten. "Anders gaan er slechte dingen gebeuren", zei hij in een speech tijdens de eerste bijeenkomst van zijn Vredesraad. "Misschien sluiten we een deal, dat zul je waarschijnlijk de komende tien dagen wel zien."

2 uur geleden
Koning Charles verschijnt in het openbaar na arrestatie Andrew

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles is uren na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew Mountbatten-Windsor in het openbaar verschenen, maar hij wilde desgevraagd niets zeggen over Andrew. Ook zijn vrouw Camilla kreeg te maken met vragen, maar ging daar niet op in. De koning was in Londen om de eerste dag van de London Fashion Week bij te wonen.

2 uur geleden
Israël: geen wederopbouw van Gaza zonder ontwapening Hamas

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Er kan niet worden begonnen aan de wederopbouw van Gaza voordat Hamas ontwapend is. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak.

3 uur geleden