Noord-Koreanen leiden verliezen op slagveld, zegt Zelensky
BOEDAPEST (ANP/AFP) - Noord-Koreaanse troepen hebben al deelgenomen aan de Russische strijd tegen Oekraïne en ze hebben daarbij verliezen geleden. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd op een Europese top in Boedapest.
Volgens Zelensky zijn momenteel 11.000 Noord-Koreaanse soldaten in de Russische regio Koersk, waar Kyiv een gebied bezet houdt. Zonder steun van de bondgenoten vreest Zelensky dat het aantal veel groter kan worden. Hij zei dat "Noord-Korea nu feitelijk oorlog voert in Europa".
Eerder op de top noemde Zelensky het "onacceptabel" dat Oekraïne concessies zou doen aan Rusland in ruil voor een terugtrekking van Russische troepen. Sommige Europese leiders zetten volgens hem druk op Oekraïne om dat toch te doen.
"We hebben voldoende wapens nodig, geen steun bij het houden van gesprekken", zei Zelensky tegen de staatshoofden en regeringsleiders. "Knuffelen met Poetin helpt niet. Sommigen van jullie knuffelen hem al twintig jaar, en toch wordt het alleen maar erger."
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
5 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
5 uur geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
7 uur geleden