Noord-Koreanen leiden verliezen op slagveld, zegt Zelensky
BOEDAPEST (ANP/AFP) - Noord-Koreaanse troepen hebben al deelgenomen aan de Russische strijd tegen Oekraïne en ze hebben daarbij verliezen geleden. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd op een Europese top in Boedapest.
Volgens Zelensky zijn momenteel 11.000 Noord-Koreaanse soldaten in de Russische regio Koersk, waar Kyiv een gebied bezet houdt. Zonder steun van de bondgenoten vreest Zelensky dat het aantal veel groter kan worden. Hij zei dat "Noord-Korea nu feitelijk oorlog voert in Europa".
Eerder op de top noemde Zelensky het "onacceptabel" dat Oekraïne concessies zou doen aan Rusland in ruil voor een terugtrekking van Russische troepen. Sommige Europese leiders zetten volgens hem druk op Oekraïne om dat toch te doen.
"We hebben voldoende wapens nodig, geen steun bij het houden van gesprekken", zei Zelensky tegen de staatshoofden en regeringsleiders. "Knuffelen met Poetin helpt niet. Sommigen van jullie knuffelen hem al twintig jaar, en toch wordt het alleen maar erger."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
27 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, meldden nieuwsmedia Waterkant en StarNieuws. Hij zou maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
50 minuten geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
3 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
5 uur geleden