Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreanen krijgen tabaksrisico’s ingepeperd

Noord-Koreanen krijgen tabaksrisico’s ingepeperd

SEOUL (ANP) - Noord-Koreanen worden via de media van de dictatoriale staat nog eens extra gewezen op de gevaren van roken. De ongezonde gewoonte zou de kans op besmetting met het coronavirus verhogen, meldt staatsnieuwsagentschap KCNA volgens Zuid-Koreaanse media.

"Roken heeft meer levens gekost dan natuurrampen en verkeersongelukken. Aangezien het nieuwe coronavirus meestal via de luchtwegen en longen komt, hebben rokers meer kans deze gevaarlijke infectieziekte op te lopen."

Het parlement nam eerder deze maand een wet aan die roken verder moet ontmoedigen. Op bepaalde plekken en in sommige gebouwen geldt een rookverbod. De wet roept volgens Zuid-Koreaanse media de vraag op of die ook van toepassing is op leider Kim Jong-un, een kettingroker. Hij wordt in staatsmedia geregeld afgebeeld met een sigaret.

Het staatspersbureau wijst ook op de gevaren van het inademen van ‘tweedehandsrook’. Inwoners wordt verder gewezen op de milieuvervuiling en brandrisico’s van weggegooide sigarettenpeuken. In Noord-Korea wordt relatief veel gerookt. Volgens een onderzoek rookten ruim vier op de tien mannelijke inwoners in 2014.

Meer uit Buitenland

Trump prijst Graham bij herdenkingsbijeenkomst als 'legende'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de overleden senator Lindsey Graham een laatste eer bewezen bij een herdenkingsceremonie. Trump prees zijn partijgenoot als een "legende" en "echt een geweldige politicus".

40 minuten geleden
Buitenlandministers Oekraïne en Iran bellen na incident met schip

KYIV (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha zegt een "openhartig" gesprek te hebben gevoerd met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi. Dat gesprek volgde op een boze reactie vanuit Iran nadat Oekraïne een vrachtschip aanviel op de Kaspische Zee. Daarbij zou een Iraniër zijn omgekomen.

1 uur geleden
Deel beperkingen om natuurbranden in regio Madrid opgeheven

MADRID (ANP) - De autoriteiten in de regio Madrid hebben een deel van de beperkingen die waren ingesteld vanwege de grote natuurbranden in de buurt weer opgeheven, berichten Spaanse media als El País en Europa Press. Nadat eerder op de dag al was aangekondigd dat de inwoners van een aantal geëvacueerde dorpen weer terug naar huis mochten, zijn nu ook belangrijke autowegen in de regio heropend.

2 uur geleden
Zelensky sprak met Trump over Patriot-raketproductie in Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesproken over het produceren van Patriot-raketten in Oekraïne. Trump zei tijdens de NAVO-top begin deze maand dat Kyiv mogelijk een licentie krijgt om zelf die wapens te maken. Die zijn belangrijk voor de Oekraïense luchtverdediging.

3 uur geleden
JD Vance prijst senator Graham om inzet voor Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de overleden senator Lindsey Graham tijdens een herdenkingsceremonie geprezen als "krachtige beschermer van Oekraïne". Graham stond bekend als een van de Republikeinen die het meest lobbyde bij het Witte Huis voor meer militaire steun aan Oekraïne.

3 uur geleden
Politie opent moordonderzoek na vondst dode baby's in Frankrijk

ORANGE (ANP/AFP/RTR) - De Franse politie zegt een moordonderzoek te hebben geopend naar aanleiding van de vondst van stoffelijke resten van pasgeboren baby's in de zuidelijke plaats Orange. Het gaat om de overblijfselen van vermoedelijk vijf baby's die werden gevonden in kartonnen dozen.

4 uur geleden
Ook Netanyahu bij Witte Huis voor ontmoeting met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is aangekomen bij het Witte Huis voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het is de eerste keer dat de twee leiders elkaar in het echt spreken sinds het begin van de oorlog met Iran eind februari.

4 uur geleden