Noord-Koreaanse minister voor 'strategisch overleg' in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Choe Son-hui komt naar Moskou om "strategisch overleg" te houden met haar Russische ambtgenoot Sergej Lavrov. Dat meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder al was aangegeven dat er geen plannen waren voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin.
Het ministerie zegt dat Choe onderweg is naar de hoofdstad en dat bijzonderheden over het overleg later bekend worden gemaakt. Het is nog niet bekend wanneer de bewindslieden elkaar zullen treffen. Het bezoek van Choe komt op een gevoelig moment. Noord-Korea zou duizenden militairen naar buurland Rusland hebben gestuurd om aan Russische zijde mee te vechten in Oekraïne.
De Zuid-Koreaanse militaire inlichtingendienst verwacht dat die inzet moeizaam kan verlopen, schrijft het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. De Noord-Koreanen moeten gaan vechten op onbekend terrein en krijgen te maken met nieuwe manieren van oorlogsvoering, zoals de inzet van drones op het slagveld. Noord-Korea zou als tegenprestatie hopen op hulp bij het moderniseren van de eigen strijdkrachten, denkt de inlichtingendienst.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - De pro-Iraanse militie Kataib Hezbollah zegt de ontvoerde Amerikaanse journalist Shelly Kittleson vrij te laten. Zij werd vorige week ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad. De militie eist daarbij dat de journalist Irak direct verlaat. Kittleson schrijft onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties is er niet in geslaagd om een resolutie aan te nemen over het heropenen van de Straat van Hormuz. China heeft zijn vetorecht gebruikt om de resolutie, die was ingediend door Bahrein, te blokkeren.
3 uur geleden