Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreaanse minister voor 'strategisch overleg' in Rusland

Noord-Koreaanse minister voor 'strategisch overleg' in Rusland

MOSKOU (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Choe Son-hui komt naar Moskou om "strategisch overleg" te houden met haar Russische ambtgenoot Sergej Lavrov. Dat meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder al was aangegeven dat er geen plannen waren voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin.

Het ministerie zegt dat Choe onderweg is naar de hoofdstad en dat bijzonderheden over het overleg later bekend worden gemaakt. Het is nog niet bekend wanneer de bewindslieden elkaar zullen treffen. Het bezoek van Choe komt op een gevoelig moment. Noord-Korea zou duizenden militairen naar buurland Rusland hebben gestuurd om aan Russische zijde mee te vechten in Oekraïne.

De Zuid-Koreaanse militaire inlichtingendienst verwacht dat die inzet moeizaam kan verlopen, schrijft het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. De Noord-Koreanen moeten gaan vechten op onbekend terrein en krijgen te maken met nieuwe manieren van oorlogsvoering, zoals de inzet van drones op het slagveld. Noord-Korea zou als tegenprestatie hopen op hulp bij het moderniseren van de eigen strijdkrachten, denkt de inlichtingendienst.

Meer uit Buitenland

Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

5 uur geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

5 uur geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

5 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

5 uur geleden
Iran: VS moeten kiezen tussen wapenstilstand of oorlog via Israël

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."

6 uur geleden
Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

8 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

9 uur geleden