Noord-Koreaanse minister voor 'strategisch overleg' in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Choe Son-hui komt naar Moskou om "strategisch overleg" te houden met haar Russische ambtgenoot Sergej Lavrov. Dat meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder al was aangegeven dat er geen plannen waren voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin.
Het ministerie zegt dat Choe onderweg is naar de hoofdstad en dat bijzonderheden over het overleg later bekend worden gemaakt. Het is nog niet bekend wanneer de bewindslieden elkaar zullen treffen. Het bezoek van Choe komt op een gevoelig moment. Noord-Korea zou duizenden militairen naar buurland Rusland hebben gestuurd om aan Russische zijde mee te vechten in Oekraïne.
De Zuid-Koreaanse militaire inlichtingendienst verwacht dat die inzet moeizaam kan verlopen, schrijft het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. De Noord-Koreanen moeten gaan vechten op onbekend terrein en krijgen te maken met nieuwe manieren van oorlogsvoering, zoals de inzet van drones op het slagveld. Noord-Korea zou als tegenprestatie hopen op hulp bij het moderniseren van de eigen strijdkrachten, denkt de inlichtingendienst.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
1 minuut geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
3 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
4 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
4 uur geleden