Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreaanse minister voor 'strategisch overleg' in Rusland

Noord-Koreaanse minister voor 'strategisch overleg' in Rusland

MOSKOU (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Choe Son-hui komt naar Moskou om "strategisch overleg" te houden met haar Russische ambtgenoot Sergej Lavrov. Dat meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder al was aangegeven dat er geen plannen waren voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin.

Het ministerie zegt dat Choe onderweg is naar de hoofdstad en dat bijzonderheden over het overleg later bekend worden gemaakt. Het is nog niet bekend wanneer de bewindslieden elkaar zullen treffen. Het bezoek van Choe komt op een gevoelig moment. Noord-Korea zou duizenden militairen naar buurland Rusland hebben gestuurd om aan Russische zijde mee te vechten in Oekraïne.

De Zuid-Koreaanse militaire inlichtingendienst verwacht dat die inzet moeizaam kan verlopen, schrijft het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. De Noord-Koreanen moeten gaan vechten op onbekend terrein en krijgen te maken met nieuwe manieren van oorlogsvoering, zoals de inzet van drones op het slagveld. Noord-Korea zou als tegenprestatie hopen op hulp bij het moderniseren van de eigen strijdkrachten, denkt de inlichtingendienst.

Meer uit Buitenland

Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

1 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

3 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

3 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

3 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

5 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

6 uur geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

6 uur geleden