Noord-Koreaanse media zwijgen over gezondheid leider Kim Jong-un
SEOUL (ANP/RTR/DPA) - De Noord-Koreaanse staatsmedia hebben na een dag vol hevige speculaties over de verslechterde gezondheidstoestand van Kim-Jong-un, geen enkele melding gedaan over de gezondheid van de leider of over zijn activiteiten.
Zuid-Koreaanse media meldden dinsdag dat Kim met zijn gezondheid kampt na een medische behandeling voor hart- en vaatziekten vorige week. Maar het kantoor van de president van Zuid-Korea meldde daarna dat er geen aanwijzingen zijn dat Kim ernstig ziek is.
De Verenigde Staten lieten weten de situatie nauwgezet in de gaten te houden. President Donald Trump zei niet te weten hoe het met Kim ging. "Ik hoop dat het goed met hem gaat. We horen wel hoe het met hem is."
Oudere uitspraken
De staatsmedia in Noord-Korea kwamen woensdag met berichten over de prestaties van Kim en gebruikten daarbij oudere of ongedateerde uitspraken van de leider over bijvoorbeeld de economie. Staatszender KCNA en de krant Rodong Sinmun maakten beide geen melding over de gezondheidstoestand van Kim.
Thae Yong Ho, voormalig vice-ambassadeur van Noord-Korea in Londen die is overgelopen naar Zuid-Korea, zegt dat de langdurige stilte in de staatsmedia ongebruikelijk is, omdat die normaal gesproken snel erbij zijn om geruchten over de status van het leiderschap tegen te spreken. "Iedere keer als er twijfels zijn over Kim, onderneemt Noord-Korea binnen enkele dagen actie om aan te tonen dat hij levend en gezond is."
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Europese landen komen zondag in Genève met een tegenvoorstel voor het Amerikaanse vredesplan om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Daarin zou onder andere staan dat ze NAVO-achtige veiligheidsgaranties eisen voor Oekraïne. Ook willen ze niet dat het land grondgebied afstaat aan Rusland voordat er een staakt-het-vuren is afgesproken.
18 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre stelt dat het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne "onvoldoende" is. Het huidige voorstel bevat volgens hem "grote gebreken".
24 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is aangekomen in Genève voor overleg over het stoppen van de oorlog in Oekraïne. Hij spreekt in de Zwitserse stad met Oekraïense en andere Europese functionarissen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een gouden zakhorloge van een passagier die stierf bij het zinken van de Titanic, is op een veiling verkocht voor bijna 1,8 miljoen pond (ruim 2 miljoen euro). Nog nooit eerder is zoveel betaald voor Titanic-memorabilia, aldus veilinghuis Henry Aldridge and Son Auctioneers.
3 uur geledenHANOI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental door de zware overstromingen in Vietnam is opgelopen tot negentig, meldt de regering van het Aziatische land. Ook worden zeker twaalf mensen vermist. De hevige regenval in Vietnam houdt nog zeker aan tot en met dinsdag.
7 uur geledenBELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.
16 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.
19 uur geleden