Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreaanse leider vertrekt na meerdaags bezoek uit Rusland

Noord-Koreaanse leider vertrekt na meerdaags bezoek uit Rusland

VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un lijkt na een meerdaags bezoek Rusland weer te verlaten. Zijn trein vertrok volgens Russische media uit een treinstation in het oostelijke Artjom. Die stad ligt op zo'n 200 kilometer van de grens met Noord-Korea.

Er vond bij het vertrek nog een afscheidsceremonie plaats. Op televisiebeelden is te zien dat Kim over een rode loper naar zijn trein loopt, terwijl een legerband staat te spelen. Russische hoogwaardigheidsbekleders kwamen naar het station om afscheid te nemen. Het gaat onder meer om de minister van Hulpbronnen, de gouverneur van grensregio Primorje en de Russische ambassadeur in Noord-Korea.

Dictator Kim heeft zes dagen doorgebracht in zijn buurland. Hij arriveerde daar afgelopen dinsdag met zijn gepantserde trein. Later vond overleg plaats met de Russische president Vladimir Poetin. Er wordt rekening mee gehouden dat Moskou interesse kan hebben in Noord-Koreaanse munitie voor de oorlog in Oekraïne. Het Kremlin zegt dat geen overeenkomsten zijn getekend.

Versterken banden

Kim en Poetin maakten afgelopen week tijdens een diner wel duidelijk de banden te willen aanhalen. De Russische leider toastte op het versterken van de "vriendschap en samenwerking" met zijn geïsoleerde buurland, dat gebukt gaat onder zware internationale sancties. Poetin had eerder op de dag al gesuggereerd dat Rusland de Noord-Koreanen zou kunnen helpen met de ontwikkeling van satellieten en raketten.

De Noord-Koreaanse leider, die zijn land zelden verlaat, inspecteerde zaterdag nog moderne Russische wapens in het gezelschap van minister van Defensie, Sergej Sjojgoe. De dictator kreeg bommenwerpers en raketten te zien en ging in Vladivostok aan boord van een oorlogsschip. Kim heeft volgens Russische media ook nog een cadeau gekregen van de gouverneur van Primorje. Het gaat naar verluidt om drones en een kogelwerend vest.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

2 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

2 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

3 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

3 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

3 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

5 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

6 uur geleden