Noord-Koreaanse leider vertrekt na meerdaags bezoek uit Rusland
VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un lijkt na een meerdaags bezoek Rusland weer te verlaten. Zijn trein vertrok volgens Russische media uit een treinstation in het oostelijke Artjom. Die stad ligt op zo'n 200 kilometer van de grens met Noord-Korea.
Er vond bij het vertrek nog een afscheidsceremonie plaats. Op televisiebeelden is te zien dat Kim over een rode loper naar zijn trein loopt, terwijl een legerband staat te spelen. Russische hoogwaardigheidsbekleders kwamen naar het station om afscheid te nemen. Het gaat onder meer om de minister van Hulpbronnen, de gouverneur van grensregio Primorje en de Russische ambassadeur in Noord-Korea.
Dictator Kim heeft zes dagen doorgebracht in zijn buurland. Hij arriveerde daar afgelopen dinsdag met zijn gepantserde trein. Later vond overleg plaats met de Russische president Vladimir Poetin. Er wordt rekening mee gehouden dat Moskou interesse kan hebben in Noord-Koreaanse munitie voor de oorlog in Oekraïne. Het Kremlin zegt dat geen overeenkomsten zijn getekend.
Versterken banden
Kim en Poetin maakten afgelopen week tijdens een diner wel duidelijk de banden te willen aanhalen. De Russische leider toastte op het versterken van de "vriendschap en samenwerking" met zijn geïsoleerde buurland, dat gebukt gaat onder zware internationale sancties. Poetin had eerder op de dag al gesuggereerd dat Rusland de Noord-Koreanen zou kunnen helpen met de ontwikkeling van satellieten en raketten.
De Noord-Koreaanse leider, die zijn land zelden verlaat, inspecteerde zaterdag nog moderne Russische wapens in het gezelschap van minister van Defensie, Sergej Sjojgoe. De dictator kreeg bommenwerpers en raketten te zien en ging in Vladivostok aan boord van een oorlogsschip. Kim heeft volgens Russische media ook nog een cadeau gekregen van de gouverneur van Primorje. Het gaat naar verluidt om drones en een kogelwerend vest.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De burgemeester van Manchester, Andy Burnham, mag van zijn Labourpartij niet terugkeren in het parlement, schrijven Britse media als The Guardian en BBC. Dat besluit lijkt op een politieke zet van premier Keir Starmer en zijn medestanders om een potentiële rivaal voor het partijleiderschap buiten de deur te houden.
25 minuten geledenJUBA (ANP/AFP) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR uit haar "grote bezorgdheid" over opgelaaide gevechten in Zuid-Soedan. De situatie vergroot het "risico op massaal geweld tegen burgers", waarschuwen experts.
27 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Moskou sluit uit dat het ooit met EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal spreken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov noemde haar en de EU-leiders op de Russische staatstelevisie "incompetent".
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 500.000 mensen in de Verenigde Staten zitten zonder stroom vanwege de enorme winterstorm die over een groot deel van het land trekt. Meteorologen voorspelden vanaf zondag in het oosten sneeuw, ijzel en gevaarlijk lage temperaturen.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Mogelijk zijn eerder deze maand 30.000 mensen in slechts twee dagen gedood bij de protesten in Iran. Dat schrijft het Amerikaanse Time Magazine op basis van twee topambtenaren van het Iraanse gezondheidsministerie.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.
3 uur geleden