Noord-Koreaanse leider vertrekt na meerdaags bezoek uit Rusland
VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un lijkt na een meerdaags bezoek Rusland weer te verlaten. Zijn trein vertrok volgens Russische media uit een treinstation in het oostelijke Artjom. Die stad ligt op zo'n 200 kilometer van de grens met Noord-Korea.
Er vond bij het vertrek nog een afscheidsceremonie plaats. Op televisiebeelden is te zien dat Kim over een rode loper naar zijn trein loopt, terwijl een legerband staat te spelen. Russische hoogwaardigheidsbekleders kwamen naar het station om afscheid te nemen. Het gaat onder meer om de minister van Hulpbronnen, de gouverneur van grensregio Primorje en de Russische ambassadeur in Noord-Korea.
Dictator Kim heeft zes dagen doorgebracht in zijn buurland. Hij arriveerde daar afgelopen dinsdag met zijn gepantserde trein. Later vond overleg plaats met de Russische president Vladimir Poetin. Er wordt rekening mee gehouden dat Moskou interesse kan hebben in Noord-Koreaanse munitie voor de oorlog in Oekraïne. Het Kremlin zegt dat geen overeenkomsten zijn getekend.
Versterken banden
Kim en Poetin maakten afgelopen week tijdens een diner wel duidelijk de banden te willen aanhalen. De Russische leider toastte op het versterken van de "vriendschap en samenwerking" met zijn geïsoleerde buurland, dat gebukt gaat onder zware internationale sancties. Poetin had eerder op de dag al gesuggereerd dat Rusland de Noord-Koreanen zou kunnen helpen met de ontwikkeling van satellieten en raketten.
De Noord-Koreaanse leider, die zijn land zelden verlaat, inspecteerde zaterdag nog moderne Russische wapens in het gezelschap van minister van Defensie, Sergej Sjojgoe. De dictator kreeg bommenwerpers en raketten te zien en ging in Vladivostok aan boord van een oorlogsschip. Kim heeft volgens Russische media ook nog een cadeau gekregen van de gouverneur van Primorje. Het gaat naar verluidt om drones en een kogelwerend vest.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
6 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
7 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
8 uur geleden