Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreaanse leider vertrekt na meerdaags bezoek uit Rusland

Noord-Koreaanse leider vertrekt na meerdaags bezoek uit Rusland

VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un lijkt na een meerdaags bezoek Rusland weer te verlaten. Zijn trein vertrok volgens Russische media uit een treinstation in het oostelijke Artjom. Die stad ligt op zo'n 200 kilometer van de grens met Noord-Korea.

Er vond bij het vertrek nog een afscheidsceremonie plaats. Op televisiebeelden is te zien dat Kim over een rode loper naar zijn trein loopt, terwijl een legerband staat te spelen. Russische hoogwaardigheidsbekleders kwamen naar het station om afscheid te nemen. Het gaat onder meer om de minister van Hulpbronnen, de gouverneur van grensregio Primorje en de Russische ambassadeur in Noord-Korea.

Dictator Kim heeft zes dagen doorgebracht in zijn buurland. Hij arriveerde daar afgelopen dinsdag met zijn gepantserde trein. Later vond overleg plaats met de Russische president Vladimir Poetin. Er wordt rekening mee gehouden dat Moskou interesse kan hebben in Noord-Koreaanse munitie voor de oorlog in Oekraïne. Het Kremlin zegt dat geen overeenkomsten zijn getekend.

Versterken banden

Kim en Poetin maakten afgelopen week tijdens een diner wel duidelijk de banden te willen aanhalen. De Russische leider toastte op het versterken van de "vriendschap en samenwerking" met zijn geïsoleerde buurland, dat gebukt gaat onder zware internationale sancties. Poetin had eerder op de dag al gesuggereerd dat Rusland de Noord-Koreanen zou kunnen helpen met de ontwikkeling van satellieten en raketten.

De Noord-Koreaanse leider, die zijn land zelden verlaat, inspecteerde zaterdag nog moderne Russische wapens in het gezelschap van minister van Defensie, Sergej Sjojgoe. De dictator kreeg bommenwerpers en raketten te zien en ging in Vladivostok aan boord van een oorlogsschip. Kim heeft volgens Russische media ook nog een cadeau gekregen van de gouverneur van Primorje. Het gaat naar verluidt om drones en een kogelwerend vest.

Meer uit Buitenland

Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

21 minuten geleden
Nieuwe reddingspoging begonnen voor gestrande walvis Timmy

WISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.

1 uur geleden
Gisèle Pelicot ontvangt Four Freedoms Award in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.

1 uur geleden
Libanese president hamert op bestand voor gesprekken met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.

1 uur geleden
Israëlische aanval verwoest cruciale brug in zuiden Libanon

QASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.

1 uur geleden
Zelensky: Nederland stond al meteen in voor Oekraïners

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bij de inontvangstname van zijn Four Freedoms Award in Middelburg Nederland bedankt voor de steun in de oorlog tegen Rusland. Naast premier Rob Jetten, die Zelensky de prijs uitreikte, zijn ook onder anderen koning Willem-Alexander en prinses Beatrix aanwezig.

2 uur geleden
Linkse oppositieleider Zuid-Afrika veroordeeld voor wapenbezit

EAST-LONDON (ANP/RTR) - De extreemlinkse Zuid-Afrikaanse oppositieleider Julius Malema is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens wapenbezit en het publiekelijk afvuren van een vuurwapen. De leider van de Economic Freedom Fighters (EFF) gaat volgens zijn advocaten in hoger beroep. Hij hoeft niet de cel in zolang de beroepsprocedure loopt, aldus de rechter.

2 uur geleden