Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreaanse leider vertrekt na meerdaags bezoek uit Rusland

Noord-Koreaanse leider vertrekt na meerdaags bezoek uit Rusland

VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un lijkt na een meerdaags bezoek Rusland weer te verlaten. Zijn trein vertrok volgens Russische media uit een treinstation in het oostelijke Artjom. Die stad ligt op zo'n 200 kilometer van de grens met Noord-Korea.

Er vond bij het vertrek nog een afscheidsceremonie plaats. Op televisiebeelden is te zien dat Kim over een rode loper naar zijn trein loopt, terwijl een legerband staat te spelen. Russische hoogwaardigheidsbekleders kwamen naar het station om afscheid te nemen. Het gaat onder meer om de minister van Hulpbronnen, de gouverneur van grensregio Primorje en de Russische ambassadeur in Noord-Korea.

Dictator Kim heeft zes dagen doorgebracht in zijn buurland. Hij arriveerde daar afgelopen dinsdag met zijn gepantserde trein. Later vond overleg plaats met de Russische president Vladimir Poetin. Er wordt rekening mee gehouden dat Moskou interesse kan hebben in Noord-Koreaanse munitie voor de oorlog in Oekraïne. Het Kremlin zegt dat geen overeenkomsten zijn getekend.

Versterken banden

Kim en Poetin maakten afgelopen week tijdens een diner wel duidelijk de banden te willen aanhalen. De Russische leider toastte op het versterken van de "vriendschap en samenwerking" met zijn geïsoleerde buurland, dat gebukt gaat onder zware internationale sancties. Poetin had eerder op de dag al gesuggereerd dat Rusland de Noord-Koreanen zou kunnen helpen met de ontwikkeling van satellieten en raketten.

De Noord-Koreaanse leider, die zijn land zelden verlaat, inspecteerde zaterdag nog moderne Russische wapens in het gezelschap van minister van Defensie, Sergej Sjojgoe. De dictator kreeg bommenwerpers en raketten te zien en ging in Vladivostok aan boord van een oorlogsschip. Kim heeft volgens Russische media ook nog een cadeau gekregen van de gouverneur van Primorje. Het gaat naar verluidt om drones en een kogelwerend vest.

Meer uit Buitenland

Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

8 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

10 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

10 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

15 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

15 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

15 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

16 uur geleden