Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreaanse leider Kim wil marine moderniseren

Noord-Koreaanse leider Kim wil marine moderniseren

PYONGYANG (ANP/AFP) - Kim Jong-un wil de Noord-Koreaanse marine moderniseren. Dat is volgens de dictator nodig omdat in het gebied een kernoorlog dreigt. Hij komt met die aankondiging terwijl Zuid-Korea samen met de Verenigde Staten en Japan grote marineoefeningen houdt. Die omschrijft Kim als "waanzinniger dan ooit tevoren".

Kim geeft volgens staatsmedia toe dat de bewapening en het materieel van de marine niet up-to-date is. Toch heeft dat volgens hem de zeestrijdkrachten er niet van weerhouden om "grootse prestaties te leveren van zwaardere invloed" dan de rijkere landstrijdkrachten. De "zeer urgente" modernisatie van de marine is volgens hem onderdeel van het Noord-Koreaanse kernwapenprogramma.

De Noord-Koreaanse leider noemde de leiders van de VS, Zuid-Korea en Japan "bendeleiders" die de laatste tijd hun banden hebben aangehaald. Vermoedelijk verwijst hij daarmee naar een top in Camp David waar de landen eerder deze maand afspraken om de samenwerking te versterken. Dinsdag houden de landen een gezamenlijke marineoefening voor de kust van het Zuid-Koreaanse eiland Jeju.

"Door toedoen van de roekeloze daden van de VS en andere vijandige troepen, zijn de wateren voor het Koreaanse schiereiland verworden tot het grootste concentratiepunt van oorlogstuig, de instabielste wateren met de dreiging van een kernoorlog", aldus Kim.

Meer uit Buitenland

CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

1 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

1 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

1 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

1 uur geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

1 uur geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

3 uur geleden
Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

7 uur geleden