Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreaanse leider Kim wil marine moderniseren

Noord-Koreaanse leider Kim wil marine moderniseren

PYONGYANG (ANP/AFP) - Kim Jong-un wil de Noord-Koreaanse marine moderniseren. Dat is volgens de dictator nodig omdat in het gebied een kernoorlog dreigt. Hij komt met die aankondiging terwijl Zuid-Korea samen met de Verenigde Staten en Japan grote marineoefeningen houdt. Die omschrijft Kim als "waanzinniger dan ooit tevoren".

Kim geeft volgens staatsmedia toe dat de bewapening en het materieel van de marine niet up-to-date is. Toch heeft dat volgens hem de zeestrijdkrachten er niet van weerhouden om "grootse prestaties te leveren van zwaardere invloed" dan de rijkere landstrijdkrachten. De "zeer urgente" modernisatie van de marine is volgens hem onderdeel van het Noord-Koreaanse kernwapenprogramma.

De Noord-Koreaanse leider noemde de leiders van de VS, Zuid-Korea en Japan "bendeleiders" die de laatste tijd hun banden hebben aangehaald. Vermoedelijk verwijst hij daarmee naar een top in Camp David waar de landen eerder deze maand afspraken om de samenwerking te versterken. Dinsdag houden de landen een gezamenlijke marineoefening voor de kust van het Zuid-Koreaanse eiland Jeju.

"Door toedoen van de roekeloze daden van de VS en andere vijandige troepen, zijn de wateren voor het Koreaanse schiereiland verworden tot het grootste concentratiepunt van oorlogstuig, de instabielste wateren met de dreiging van een kernoorlog", aldus Kim.

Meer uit Buitenland

Media: onderzoek naar dodelijke barbrand Zwitserland uitgebreid

BERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.

1 uur geleden
VS-ambassadeur: relatie met EU wordt beter na handelsdeal

BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.

3 uur geleden
Media: agenten betrokken bij schietpartij Alex Pretti op verlof

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.

3 uur geleden
Storm Kristin eist levens in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.

3 uur geleden
Ook Zwitserland wil herbewapenen en dat betalen uit hogere btw

BERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.

3 uur geleden
Buitenlandminister VS: we komen er wel uit, in de NAVO

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.

4 uur geleden
Rubio over Venezuela: eerst stabiliteit, dan democratie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.

4 uur geleden