Noord-Koreaanse leider Kim wil marine moderniseren
PYONGYANG (ANP/AFP) - Kim Jong-un wil de Noord-Koreaanse marine moderniseren. Dat is volgens de dictator nodig omdat in het gebied een kernoorlog dreigt. Hij komt met die aankondiging terwijl Zuid-Korea samen met de Verenigde Staten en Japan grote marineoefeningen houdt. Die omschrijft Kim als "waanzinniger dan ooit tevoren".
Kim geeft volgens staatsmedia toe dat de bewapening en het materieel van de marine niet up-to-date is. Toch heeft dat volgens hem de zeestrijdkrachten er niet van weerhouden om "grootse prestaties te leveren van zwaardere invloed" dan de rijkere landstrijdkrachten. De "zeer urgente" modernisatie van de marine is volgens hem onderdeel van het Noord-Koreaanse kernwapenprogramma.
De Noord-Koreaanse leider noemde de leiders van de VS, Zuid-Korea en Japan "bendeleiders" die de laatste tijd hun banden hebben aangehaald. Vermoedelijk verwijst hij daarmee naar een top in Camp David waar de landen eerder deze maand afspraken om de samenwerking te versterken. Dinsdag houden de landen een gezamenlijke marineoefening voor de kust van het Zuid-Koreaanse eiland Jeju.
"Door toedoen van de roekeloze daden van de VS en andere vijandige troepen, zijn de wateren voor het Koreaanse schiereiland verworden tot het grootste concentratiepunt van oorlogstuig, de instabielste wateren met de dreiging van een kernoorlog", aldus Kim.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
3 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.
5 uur geleden