Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreaanse leider Kim wil marine moderniseren

Noord-Koreaanse leider Kim wil marine moderniseren

PYONGYANG (ANP/AFP) - Kim Jong-un wil de Noord-Koreaanse marine moderniseren. Dat is volgens de dictator nodig omdat in het gebied een kernoorlog dreigt. Hij komt met die aankondiging terwijl Zuid-Korea samen met de Verenigde Staten en Japan grote marineoefeningen houdt. Die omschrijft Kim als "waanzinniger dan ooit tevoren".

Kim geeft volgens staatsmedia toe dat de bewapening en het materieel van de marine niet up-to-date is. Toch heeft dat volgens hem de zeestrijdkrachten er niet van weerhouden om "grootse prestaties te leveren van zwaardere invloed" dan de rijkere landstrijdkrachten. De "zeer urgente" modernisatie van de marine is volgens hem onderdeel van het Noord-Koreaanse kernwapenprogramma.

De Noord-Koreaanse leider noemde de leiders van de VS, Zuid-Korea en Japan "bendeleiders" die de laatste tijd hun banden hebben aangehaald. Vermoedelijk verwijst hij daarmee naar een top in Camp David waar de landen eerder deze maand afspraken om de samenwerking te versterken. Dinsdag houden de landen een gezamenlijke marineoefening voor de kust van het Zuid-Koreaanse eiland Jeju.

"Door toedoen van de roekeloze daden van de VS en andere vijandige troepen, zijn de wateren voor het Koreaanse schiereiland verworden tot het grootste concentratiepunt van oorlogstuig, de instabielste wateren met de dreiging van een kernoorlog", aldus Kim.

Meer uit Buitenland

Iran: vooruitgang in overleg met VS, maar akkoord nog ver weg

TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.

2 uur geleden
Yonhap: Noord-Korea vuurt zeker één ballistische raket af

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.

5 uur geleden
Brazilië, Mexico en Spanje beloven extra hulp aan Cuba

MADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.

5 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

5 uur geleden
Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

7 uur geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

8 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

10 uur geleden