Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreaanse leider Kim roept op tot meer voedselproductie

Noord-Koreaanse leider Kim roept op tot meer voedselproductie

PYONGYANG (ANP/AFP/DPA) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft boeren bevolen de voedselproductie op te voeren, meldt staatspersbureau KCNA. Tijdens een bijeenkomst van de regerende Arbeiderspartij riep Kim de boeren op zich te concentreren op het verhogen van hun graanproductie en om hun doelen voor het jaar "zonder fouten" te halen.

Kim zei dat zijn regering landbouwontwikkeling als een zaak van "strategisch belang" ziet. "Om de gigantische langetermijndoelstellingen van plattelandsontwikkeling te bereiken, is het noodzakelijk om de partijleiding over de landbouwsector resoluut te versterken en het werk van de landelijke partij te verbeteren", aldus de Noord-Koreaanse leider.

Het behalen van die doelen wordt bemoeilijkt door Noord-Korea's kwetsbaarheid voor natuurrampen, waaronder overstromingen en droogte. Dat komt onder meer door een gebrekkige infrastructuur, maar ook door ontbossing en ander schadelijk openbaar beheer.

Het mede door Kims wapenprogramma sterk van de rest van de wereld geïsoleerde Aziatische land is al jaren afhankelijk van voedselhulp van buitenaf. Volgens het Wereldvoedselprogramma van de VN zijn ongeveer 10,7 miljoen mensen ondervoed in Noord-Korea, dat 25,9 miljoen inwoners telt.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

2 uur geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

4 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

6 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

12 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

16 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

18 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

18 uur geleden