Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreaanse leider Kim roept op tot meer voedselproductie

Noord-Koreaanse leider Kim roept op tot meer voedselproductie

PYONGYANG (ANP/AFP/DPA) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft boeren bevolen de voedselproductie op te voeren, meldt staatspersbureau KCNA. Tijdens een bijeenkomst van de regerende Arbeiderspartij riep Kim de boeren op zich te concentreren op het verhogen van hun graanproductie en om hun doelen voor het jaar "zonder fouten" te halen.

Kim zei dat zijn regering landbouwontwikkeling als een zaak van "strategisch belang" ziet. "Om de gigantische langetermijndoelstellingen van plattelandsontwikkeling te bereiken, is het noodzakelijk om de partijleiding over de landbouwsector resoluut te versterken en het werk van de landelijke partij te verbeteren", aldus de Noord-Koreaanse leider.

Het behalen van die doelen wordt bemoeilijkt door Noord-Korea's kwetsbaarheid voor natuurrampen, waaronder overstromingen en droogte. Dat komt onder meer door een gebrekkige infrastructuur, maar ook door ontbossing en ander schadelijk openbaar beheer.

Het mede door Kims wapenprogramma sterk van de rest van de wereld geïsoleerde Aziatische land is al jaren afhankelijk van voedselhulp van buitenaf. Volgens het Wereldvoedselprogramma van de VN zijn ongeveer 10,7 miljoen mensen ondervoed in Noord-Korea, dat 25,9 miljoen inwoners telt.

Meer uit Buitenland

Huisarrest voor tien handlangers bij couppoging Bolsonaro

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.

51 minuten geleden
Junta Niger kondigt algehele mobilisatie af tegen jihadisten

NIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".

1 uur geleden
Poetin ziet geen haast in Kyiv om oorlog te beëindigen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.

3 uur geleden
Miljoen mensen in Kyiv nog zonder stroom na aanvallen

KYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.

3 uur geleden
Canada komt met nieuw steunpakket van 1,6 miljard voor Oekraïne

HALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.

3 uur geleden
Aardbeving voor de noordoostkust van Taiwan

TAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.

5 uur geleden
Nigeria: aanvallen VS raakten IS, maar ook andere groepen

ABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.

6 uur geleden