Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wordt nu president genoemd

Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wordt nu president genoemd

SEOUL (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een nieuwe titel. Staatsmedia noemen hem in Engelstalige teksten 'president', in plaats van 'voorzitter'. Experts vermoeden dat de geïsoleerde dictatuur probeert om zich op een nieuwe manier te presenteren in de internationale gemeenschap, bericht het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.

Staatsmedia omschreven Kim in Engelstalige berichten voorheen als voorzitter van de machtige Commissie voor Staatszaken. Ook wordt hij algemeen secretaris genoemd van de Koreaanse Arbeiderspartij. Het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA heeft de titel president inmiddels zeker twee keer gebruikt.

Een onderzoeker zegt tegen Yonhap dat Noord-Korea misschien duidelijker wil laten zien dat Kim ook de hoogste leider is. Staatshoofden van democratisch bestuurde landen worden vaak president genoemd, maar in Noord-Korea was die titel gereserveerd voor Kim Il-sung (1912-1994). De grootvader van de huidige leider wordt gezien als de vader des vaderlands van stalinistisch Noord-Korea en heeft de titel van Eeuwig President.

Niet alleen leider Kim lijkt op een andere manier omschreven te worden in staatsmedia. Noord-Korea lijkt het ministerie van Volksstrijdkrachten vorige maand een nieuwe naam te hebben gegeven. Dat departement wordt inmiddels ministerie van Defensie genoemd, een naam die ook in andere landen wordt gebruikt.

Meer uit Buitenland

Iraanse politie pakt 139 buitenlanders op bij protesten Yazd

TEHERAN (ANP/RTR) - In de Iraanse regio Yazd zijn tot nu toe 139 buitenlanders opgepakt wegens deelname aan de recente protesten in het land, meldt persbureau Tasnim. Yazd was een van de vele provincies waar de afgelopen tijd werd geprotesteerd. De nationaliteiten van de mensen die zijn opgepakt, zijn niet bekendgemaakt.

42 minuten geleden
Marius Borg Høiby ontkent verkrachting bij start van rechtszaak

OSLO (ANP/AFP) - In Noorwegen is de rechtszaak begonnen tegen Marius Borg Høiby. De 29-jarige zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit ontkende aan het begin van het proces schuldig te zijn aan vier aanklachten van verkrachting.

1 uur geleden
Lancering van vlucht naar de maan uitgesteld

CAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van de eerste bemande missie naar de maan sinds 1972 is zeker een maand uitgesteld. Bij een generale repetitie zijn meerdere problemen bij het ruimteschip aan het licht gekomen. Zo lekte vloeibare waterstof uit een leiding in het 'motorblok'. In het gedeelte waar de bemanning zit, werkte een klep niet goed. Medewerkers op de grond konden niet goed met elkaar praten, hun communicatiesysteem haperde. Dat heeft de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Veel minder Palestijnen dan gepland verlaten Gaza

RAFAH (ANP) - Bij de beperkte heropening van de Rafah-grensovergang zijn maandag 5 gewonde Palestijnen en 7 begeleiders vanuit Gaza Egypte binnengekomen, meldt een ingewijde aan de grens tegen persbureau AFP. Maandag werd er nog gesproken van 150 mensen die Gaza mochten verlaten: 50 patiënten, met elk 2 begeleiders.

2 uur geleden
Opnieuw huishoudens Kyiv zonder verwarming na Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - In Kyiv zitten ruim 1100 huishoudens zonder verwarming door Russische aanvallen, meldt minister Oleksi Koeleba. Volgens president Volodymyr Zelensky hebben de Russen afgelopen nacht zeventig raketten en 450 drones gebruikt om energiefaciliteiten aan te vallen.

2 uur geleden
Iraanse minister gaat zich voorbereiden op gesprekken met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft zijn minister van Buitenlandse Zaken opdracht gegeven om "zich voor te bereiden" op onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat meldt Pezeshkian dinsdagochtend op X na "verzoeken van bevriende regeringen in de regio".

4 uur geleden
Bill en Hillary Clinton gaan toch getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig Amerikaans president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton zullen gaan getuigen voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. De twee werden in augustus vorig jaar gedagvaard, maar zeiden tot dusver dat ze niet zouden getuigen.

5 uur geleden