Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wordt nu president genoemd

Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wordt nu president genoemd

SEOUL (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een nieuwe titel. Staatsmedia noemen hem in Engelstalige teksten 'president', in plaats van 'voorzitter'. Experts vermoeden dat de geïsoleerde dictatuur probeert om zich op een nieuwe manier te presenteren in de internationale gemeenschap, bericht het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.

Staatsmedia omschreven Kim in Engelstalige berichten voorheen als voorzitter van de machtige Commissie voor Staatszaken. Ook wordt hij algemeen secretaris genoemd van de Koreaanse Arbeiderspartij. Het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA heeft de titel president inmiddels zeker twee keer gebruikt.

Een onderzoeker zegt tegen Yonhap dat Noord-Korea misschien duidelijker wil laten zien dat Kim ook de hoogste leider is. Staatshoofden van democratisch bestuurde landen worden vaak president genoemd, maar in Noord-Korea was die titel gereserveerd voor Kim Il-sung (1912-1994). De grootvader van de huidige leider wordt gezien als de vader des vaderlands van stalinistisch Noord-Korea en heeft de titel van Eeuwig President.

Niet alleen leider Kim lijkt op een andere manier omschreven te worden in staatsmedia. Noord-Korea lijkt het ministerie van Volksstrijdkrachten vorige maand een nieuwe naam te hebben gegeven. Dat departement wordt inmiddels ministerie van Defensie genoemd, een naam die ook in andere landen wordt gebruikt.

Meer uit Buitenland

Buitenlandminister VS: we komen er wel uit, in de NAVO

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.

8 minuten geleden
Rubio over Venezuela: eerst stabiliteit, dan democratie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.

23 minuten geleden
Burgemeester Boedapest aangeklaagd voor organiseren pridemars

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.

1 uur geleden
Poetin prijst Syrische ambtgenoot om herenigen van Syrië

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bij de ontvangst van de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Moskou diens werk geprezen om Syrië weer te herenigen. Al-Sharaa's troepen zijn bezig met het innemen van stukken van het noorden en noordoosten die jarenlang in handen waren van Koerdische milities.

2 uur geleden
Trump waarschuwt burgemeester Minneapolis over immigratieacties

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt de burgemeester van Minneapolis dat hij een "zeer ernstige schending van de wet" pleegt. Hij verwijst naar een bericht van burgemeester Jacob Frey op X waarin die schrijft dat zijn stad geen federale immigratiewetten gaat handhaven. Daar neemt Trump aanstoot aan.

2 uur geleden
Netanyahu bij begrafenis gijzelaar: vijand betaalt hoge prijs

MEITAR (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gewaarschuwd dat de vijanden van zijn land een hoge prijs zullen betalen voor een aanval. Dat deed hij op de begrafenis van de laatste naar Israël teruggekeerde gijzelaar, agent Ran Gvili (24).

3 uur geleden
Eurocommissaris na geslaagde munitietoer nu langs raketfabrieken

BRUSSEL (ANP) - De defensieman van de Europese Commissie gaat langs bij Europese raketfabrieken om de productie van het schaarse wapentuig op te voeren. Eurocommissaris Andrius Kubilius hoopt het succes van een eerdere 'munitietoer' te herhalen.

3 uur geleden