Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wordt nu president genoemd
SEOUL (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een nieuwe titel. Staatsmedia noemen hem in Engelstalige teksten 'president', in plaats van 'voorzitter'. Experts vermoeden dat de geïsoleerde dictatuur probeert om zich op een nieuwe manier te presenteren in de internationale gemeenschap, bericht het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.
Staatsmedia omschreven Kim in Engelstalige berichten voorheen als voorzitter van de machtige Commissie voor Staatszaken. Ook wordt hij algemeen secretaris genoemd van de Koreaanse Arbeiderspartij. Het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA heeft de titel president inmiddels zeker twee keer gebruikt.
Een onderzoeker zegt tegen Yonhap dat Noord-Korea misschien duidelijker wil laten zien dat Kim ook de hoogste leider is. Staatshoofden van democratisch bestuurde landen worden vaak president genoemd, maar in Noord-Korea was die titel gereserveerd voor Kim Il-sung (1912-1994). De grootvader van de huidige leider wordt gezien als de vader des vaderlands van stalinistisch Noord-Korea en heeft de titel van Eeuwig President.
Niet alleen leider Kim lijkt op een andere manier omschreven te worden in staatsmedia. Noord-Korea lijkt het ministerie van Volksstrijdkrachten vorige maand een nieuwe naam te hebben gegeven. Dat departement wordt inmiddels ministerie van Defensie genoemd, een naam die ook in andere landen wordt gebruikt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
5 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
10 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
16 uur geleden