'Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un kreeg coronavaccin van China'
SEOEL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un en zijn familie zouden een nog experimenteel coronavaccin van de Chinese overheid hebben gekregen. Een Amerikaanse Noord-Korea-expert zegt op basis van twee anonieme Japanse bronnen van de inlichtingendienst dat Kim en verschillende hoge functionarissen de afgelopen weken gevaccineerd zijn.
Harry Kazianis, een Noord-Korea-expert in Washington, schreef in een artikel voor onlineplatform 19FortyFive dat het onduidelijk is welk bedrijf het vaccin heeft geleverd en of het al bewezen veilig is. Op het moment ontwikkelen drie verschillende Chinese bedrijven een vaccin. Eén vaccin is in de proeffase al onder bijna een miljoen mensen in China verspreid. De resultaten daarvan zijn nog niet bekendgemaakt.
Toch twijfelen experts of de Noord-Koreaanse leider zich wel echt met een experimenteel vaccin zou laten inenten. Het risico zou te groot zijn. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zei niets gehoord te hebben over geleverde coronavaccins.
Noord-Korea heeft nog geen besmettingen met het coronavirus gemeld, maar volgens de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst kan een eventuele uitbraak niet worden uitgesloten. Softwarebedrijf Microsoft maakte vorige maand bekend dat Noord-Koreaanse aanvallers hebben geprobeerd farmaceutische bedrijven die betrokken zijn bij het ontwikkelen van een coronavaccin te hacken. Ook Zuid-Korea meldde dat er een digitale inbraakpoging door Noord-Korea bij een vaccinproducent was verijdeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
23 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
6 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
7 uur geleden