Noord-Koreaanse leider Kim bekijkt Russische wapens
VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un inspecteerde zaterdag in Rusland strategische bommenwerpers, hypersonische raketten en een oorlogsschip. Hij liet zich rondleiden door de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe.
Sjojgoe ontving een lachende Kim op een vliegveld bij Knevichi. De defensieminister salueerde voor de dictator, die vervolgens een erewacht inspecteerde. Sjojgoe liet zijn gast bommenwerpers zien die nucleaire wapens kunnen afwerpen. "Deze kan van Moskou naar Japan vliegen en terug", vertelde de minister over een van de toestellen. Hij toonde ook een vliegtuig dat was bewapend met geavanceerde raketten van het type Kinzjal.
De dictator reisde later naar havenstad Vladivostok aan de Russische oostkust, enkele tientallen kilometers van het vliegveld. Kim bezocht er een Russisch marineschip.
Munitie
De Noord-Koreaanse leider brengt een meerdaags bezoek aan zijn buurland. Hij arriveerde daar afgelopen dinsdag in zijn gepantserde trein. Kim ontmoette de Russische president Vladimir Poetin een dag later in een kosmodroom, een ruimtevaartbasis. Het Kremlin heeft laten weten dat geen overeenkomsten zijn getekend. Wel is duidelijk dat de leiders de banden willen aanhalen.
Westerse landen vrezen dat Rusland kan proberen om Noord-Koreaanse munitie te bemachtigen voor de oorlog in Oekraïne. Kim is mogelijk uit op geavanceerde technologie voor zijn eigen wapenprogramma's. Het geïsoleerde Noord-Korea beschikt al over een groot wapenarsenaal en zorgt regelmatig voor internationale onrust door raketten te testen.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
57 minuten geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.
5 uur geleden