Noord-Koreaanse leider Kim bekijkt Russische wapens
VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un inspecteerde zaterdag in Rusland strategische bommenwerpers, hypersonische raketten en een oorlogsschip. Hij liet zich rondleiden door de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe.
Sjojgoe ontving een lachende Kim op een vliegveld bij Knevichi. De defensieminister salueerde voor de dictator, die vervolgens een erewacht inspecteerde. Sjojgoe liet zijn gast bommenwerpers zien die nucleaire wapens kunnen afwerpen. "Deze kan van Moskou naar Japan vliegen en terug", vertelde de minister over een van de toestellen. Hij toonde ook een vliegtuig dat was bewapend met geavanceerde raketten van het type Kinzjal.
De dictator reisde later naar havenstad Vladivostok aan de Russische oostkust, enkele tientallen kilometers van het vliegveld. Kim bezocht er een Russisch marineschip.
Munitie
De Noord-Koreaanse leider brengt een meerdaags bezoek aan zijn buurland. Hij arriveerde daar afgelopen dinsdag in zijn gepantserde trein. Kim ontmoette de Russische president Vladimir Poetin een dag later in een kosmodroom, een ruimtevaartbasis. Het Kremlin heeft laten weten dat geen overeenkomsten zijn getekend. Wel is duidelijk dat de leiders de banden willen aanhalen.
Westerse landen vrezen dat Rusland kan proberen om Noord-Koreaanse munitie te bemachtigen voor de oorlog in Oekraïne. Kim is mogelijk uit op geavanceerde technologie voor zijn eigen wapenprogramma's. Het geïsoleerde Noord-Korea beschikt al over een groot wapenarsenaal en zorgt regelmatig voor internationale onrust door raketten te testen.
Meer uit Buitenland
MOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
5 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
22 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.
3 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.
6 uur geleden