Noord-Koreaanse leider Kim bekijkt Russische wapens
VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un inspecteerde zaterdag in Rusland strategische bommenwerpers, hypersonische raketten en een oorlogsschip. Hij liet zich rondleiden door de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe.
Sjojgoe ontving een lachende Kim op een vliegveld bij Knevichi. De defensieminister salueerde voor de dictator, die vervolgens een erewacht inspecteerde. Sjojgoe liet zijn gast bommenwerpers zien die nucleaire wapens kunnen afwerpen. "Deze kan van Moskou naar Japan vliegen en terug", vertelde de minister over een van de toestellen. Hij toonde ook een vliegtuig dat was bewapend met geavanceerde raketten van het type Kinzjal.
De dictator reisde later naar havenstad Vladivostok aan de Russische oostkust, enkele tientallen kilometers van het vliegveld. Kim bezocht er een Russisch marineschip.
Munitie
De Noord-Koreaanse leider brengt een meerdaags bezoek aan zijn buurland. Hij arriveerde daar afgelopen dinsdag in zijn gepantserde trein. Kim ontmoette de Russische president Vladimir Poetin een dag later in een kosmodroom, een ruimtevaartbasis. Het Kremlin heeft laten weten dat geen overeenkomsten zijn getekend. Wel is duidelijk dat de leiders de banden willen aanhalen.
Westerse landen vrezen dat Rusland kan proberen om Noord-Koreaanse munitie te bemachtigen voor de oorlog in Oekraïne. Kim is mogelijk uit op geavanceerde technologie voor zijn eigen wapenprogramma's. Het geïsoleerde Noord-Korea beschikt al over een groot wapenarsenaal en zorgt regelmatig voor internationale onrust door raketten te testen.
Meer uit Buitenland
SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
4 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
5 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
7 uur geleden