Noord-Koreaanse leider Kim bekijkt Russische wapens
VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un inspecteerde zaterdag in Rusland strategische bommenwerpers, hypersonische raketten en een oorlogsschip. Hij liet zich rondleiden door de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe.
Sjojgoe ontving een lachende Kim op een vliegveld bij Knevichi. De defensieminister salueerde voor de dictator, die vervolgens een erewacht inspecteerde. Sjojgoe liet zijn gast bommenwerpers zien die nucleaire wapens kunnen afwerpen. "Deze kan van Moskou naar Japan vliegen en terug", vertelde de minister over een van de toestellen. Hij toonde ook een vliegtuig dat was bewapend met geavanceerde raketten van het type Kinzjal.
De dictator reisde later naar havenstad Vladivostok aan de Russische oostkust, enkele tientallen kilometers van het vliegveld. Kim bezocht er een Russisch marineschip.
Munitie
De Noord-Koreaanse leider brengt een meerdaags bezoek aan zijn buurland. Hij arriveerde daar afgelopen dinsdag in zijn gepantserde trein. Kim ontmoette de Russische president Vladimir Poetin een dag later in een kosmodroom, een ruimtevaartbasis. Het Kremlin heeft laten weten dat geen overeenkomsten zijn getekend. Wel is duidelijk dat de leiders de banden willen aanhalen.
Westerse landen vrezen dat Rusland kan proberen om Noord-Koreaanse munitie te bemachtigen voor de oorlog in Oekraïne. Kim is mogelijk uit op geavanceerde technologie voor zijn eigen wapenprogramma's. Het geïsoleerde Noord-Korea beschikt al over een groot wapenarsenaal en zorgt regelmatig voor internationale onrust door raketten te testen.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - Braziliaanse opperrechters gaan het bezwaar van ex-president Bolsonaro tegen zijn celstraf verwerpen. Volgens ingewijden stemde een meerderheid van de betrokken rechters van het Hooggerechtshof voor het afwijzen van het beroep. Over een week is de officiële bekendmaking.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - James Watson, medeontdekker van de DNA-structuur, is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times (NYT).
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije vaardigt arrestatiebevelen uit tegen Israëlische politici, onder wie premier Benjamin Netanyahu. Turkije beschuldigt Israël van genocide en misdaden tegen de menselijkheid in Gaza.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.
6 uur geledenNEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.
8 uur geledenJERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.
8 uur geleden