Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Koreaanse leider Kim bekijkt Russische wapens

Noord-Koreaanse leider Kim bekijkt Russische wapens

VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un inspecteerde zaterdag in Rusland strategische bommenwerpers, hypersonische raketten en een oorlogsschip. Hij liet zich rondleiden door de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe.

Sjojgoe ontving een lachende Kim op een vliegveld bij Knevichi. De defensieminister salueerde voor de dictator, die vervolgens een erewacht inspecteerde. Sjojgoe liet zijn gast bommenwerpers zien die nucleaire wapens kunnen afwerpen. "Deze kan van Moskou naar Japan vliegen en terug", vertelde de minister over een van de toestellen. Hij toonde ook een vliegtuig dat was bewapend met geavanceerde raketten van het type Kinzjal.

De dictator reisde later naar havenstad Vladivostok aan de Russische oostkust, enkele tientallen kilometers van het vliegveld. Kim bezocht er een Russisch marineschip.

Munitie

De Noord-Koreaanse leider brengt een meerdaags bezoek aan zijn buurland. Hij arriveerde daar afgelopen dinsdag in zijn gepantserde trein. Kim ontmoette de Russische president Vladimir Poetin een dag later in een kosmodroom, een ruimtevaartbasis. Het Kremlin heeft laten weten dat geen overeenkomsten zijn getekend. Wel is duidelijk dat de leiders de banden willen aanhalen.

Westerse landen vrezen dat Rusland kan proberen om Noord-Koreaanse munitie te bemachtigen voor de oorlog in Oekraïne. Kim is mogelijk uit op geavanceerde technologie voor zijn eigen wapenprogramma's. Het geïsoleerde Noord-Korea beschikt al over een groot wapenarsenaal en zorgt regelmatig voor internationale onrust door raketten te testen.

Meer uit Buitenland

Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

45 minuten geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

46 minuten geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

2 uur geleden
Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

4 uur geleden
Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

12 uur geleden
Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

18 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

19 uur geleden