Noord-Koreaanse cybercriminelen stalen 400 miljoen dollar in 2021
SEOUL (ANP/RTR) - Hackers uit Noord-Korea hebben vorig jaar bijna 400 miljoen dollar (348 miljoen euro) buitgemaakt met aanvallen op platforms die in cryptomunten handelen. 2021 was daarmee een van de succesvolste jaren voor de cybercriminelen, stelt onderzoeksbureau Chainalysis in een rapport. Het aantal hacks verdubbelde bijna van vier naar zeker zeven en de opbrengst nam toe met 40 procent.
Onder meer door gebruik te maken van zwakke plekken in computercodes, malware en phishing e-mails slaagden de hackers erin om geld weg te sluizen uit de digitale portemonnees van hun slachtoffers, veelal investeringsmaatschappijen. Vervolgens werden de bemachtigde cryptomunten zorgvuldig witgewassen, zodat ze niet meer te traceren waren, en omgezet in harde valuta, aldus het rapport.
De onderzoekers van Chainalysis lokaliseerden ook 170 miljoen dollar aan cryptomunten die waren buitgemaakt met 49 hacks uitgevoerd tussen 2017 en 2021. Dat de Noord-Koreanen deze munten nog altijd in hun bezit hebben, duidt er volgens de onderzoekers op dat het land een langetermijnstrategie heeft. "Het suggereert een zorgvuldig en niet een wanhopig en impulsief plan", aldus het rapport.
Volgens de Verenigde Naties gebruikt Noord-Korea cyberaanvallen als middel om de internationale sancties te omzeilen die aan het land zijn opgelegd. Met de opbrengsten zou het zijn nucleaire en wapenprogramma financieren.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.
4 uur geleden