Noord-Korea zet straaljagers in tegen 'gevaarlijke provocatie' VS
SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft straaljagers de lucht in gestuurd omdat volgens het land het luchtruim is geschonden door een Amerikaans verkenningsvliegtuig. Het incident, dat donderdag plaatsvond, was volgens een Noord-Koreaanse zegsman "een gevaarlijke militaire provocatie". Noord-Korea overweegt maatregelen om "toekomstige invallen af te schrikken", zei de woordvoerder van het Noord-Koreaanse leger vrijdag.
Het incident gebeurde in de aanloop naar een top tussen de Verenigde Staten, Zuid-Korea en Japan. Een Zuid-Koreaans parlementslid zei donderdag, op basis van informatie van de inlichtingendienst van dat land, dat Noord-Korea mogelijk een intercontinentale ballistische raket zal lanceren of andere militaire acties zal ondernemen als protest tegen de topontmoeting.
President Joe Biden ontmoet in Camp David de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol en de Japanse premier Fumio Kishida. Biden hoopt de banden tussen Seoul en Tokio aan te halen om de nucleaire dreigingen vanuit Noord-Korea het hoofd te bieden. Ook bespreken ze de groeiende invloed van China in Azië.
Zuid-Korea en de Verenigde Staten beginnen maandag bij Zuid-Korea aan gezamenlijke militaire oefeningen niet ver van de grens van Noord- en Zuid-Korea die elf dagen gaan duren.
Meer uit Buitenland
GAZA (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zijn maandag zeker vijf Palestijnen gedood, hebben Palestijnse autoriteiten bekendgemaakt.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan schrapt decennialange beperkingen op wapenexport. Daardoor kan het land militair materieel verkopen aan bevriende landen. De Japanse premier Sanae Takaichi maakte de herziening van de exportregels dinsdag bekend. Daarmee neemt Japan afstand van het terughoudende veiligheidsbeleid dat het land na de Tweede Wereldoorlog voerde.
1 uur geledenGAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.
9 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
13 uur geleden