Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea zet straaljagers in tegen 'gevaarlijke provocatie' VS

Noord-Korea zet straaljagers in tegen 'gevaarlijke provocatie' VS

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft straaljagers de lucht in gestuurd omdat volgens het land het luchtruim is geschonden door een Amerikaans verkenningsvliegtuig. Het incident, dat donderdag plaatsvond, was volgens een Noord-Koreaanse zegsman "een gevaarlijke militaire provocatie". Noord-Korea overweegt maatregelen om "toekomstige invallen af te schrikken", zei de woordvoerder van het Noord-Koreaanse leger vrijdag.

Het incident gebeurde in de aanloop naar een top tussen de Verenigde Staten, Zuid-Korea en Japan. Een Zuid-Koreaans parlementslid zei donderdag, op basis van informatie van de inlichtingendienst van dat land, dat Noord-Korea mogelijk een intercontinentale ballistische raket zal lanceren of andere militaire acties zal ondernemen als protest tegen de topontmoeting.

President Joe Biden ontmoet in Camp David de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol en de Japanse premier Fumio Kishida. Biden hoopt de banden tussen Seoul en Tokio aan te halen om de nucleaire dreigingen vanuit Noord-Korea het hoofd te bieden. Ook bespreken ze de groeiende invloed van China in Azië.

Zuid-Korea en de Verenigde Staten beginnen maandag bij Zuid-Korea aan gezamenlijke militaire oefeningen niet ver van de grens van Noord- en Zuid-Korea die elf dagen gaan duren.

Meer uit Buitenland

Duitsland looft miljoen uit voor gouden tip stroomuitval Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef: Holocaustherdenking dit jaar extra urgent

BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.

1 uur geleden
Noord-Korea vuurt zeker één raket af richting Japan

TOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.

1 uur geleden
Amerikaanse dienst ICE helpt bij beveiliging Winterspelen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.

2 uur geleden
EU en India komen ook defensie- en veiligheidspact overeen

NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.

3 uur geleden
Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

4 uur geleden
Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

5 uur geleden