Noord-Korea zet Amerikaanse militair Travis King het land uit
PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea zet de Amerikaanse militair Travis King het land uit, meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA. Hij stak in juli bewust en zonder toestemming tijdens een toeristische rondleiding in Zuid-Korea de grens naar Noord-Korea over.
Het KCNA meldt niet hoe, wanneer en waarnaartoe King wordt uitgezet. De twintiger zou hebben toegegeven illegaal Noord-Korea te hebben betreden en er zijn ongenoegen hebben geuit over een onmenselijke behandeling en racisme binnen het Amerikaanse leger. Om die reden wilde hij naar Noord-Korea of een ander land, zei Noord-Korea eerder.
King voegde zich in januari 2021 bij het Amerikaanse leger en werd daarna twee keer beschuldigd van mishandeling in Zuid-Korea. Hij erkende schuld in een van die gevallen. Ook gaf hij volgens rechtbankdocumenten toe een politiewagen te hebben beschadigd. De man was in Zuid-Korea gestraft en moest terug naar de Verenigde Staten voor verdere disciplinaire maatregelen.
De militair werd in juli naar het vliegveld geëscorteerd, maar ging na de veiligheidscontrole toch weer Zuid-Korea in. Hij nam vervolgens deel aan een rondleiding in Panmunjom om tijdens die tour Noord-Korea in te rennen. Panmunjom is een plaatsje aan de wapenstilstandslijn die de twee Korea's van elkaar scheidt. Deze lijn geeft aan waar het front was toen de Koreaanse oorlog in 1953 met een wapenstilstand eindigde. Pyongyang en Seoul zijn nog officieel met elkaar in oorlog.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
1 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.
5 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije verwacht donderdag weer Russische olie te ontvangen via de Droezjba-oliepijplijn. Die aanvoerlijn via Belarus en Oekraïne naar onder meer Slowakije, Hongarije en Tsjechië raakte in januari beschadigd, waarna de olielevering werd gestaakt. Zowel Oekraïne als Rusland legt de verantwoordelijkheid voor die aanval bij de ander.
5 uur geleden