Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea zet Amerikaanse militair Travis King het land uit

Noord-Korea zet Amerikaanse militair Travis King het land uit

PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea zet de Amerikaanse militair Travis King het land uit, meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA. Hij stak in juli bewust en zonder toestemming tijdens een toeristische rondleiding in Zuid-Korea de grens naar Noord-Korea over.

Het KCNA meldt niet hoe, wanneer en waarnaartoe King wordt uitgezet. De twintiger zou hebben toegegeven illegaal Noord-Korea te hebben betreden en er zijn ongenoegen hebben geuit over een onmenselijke behandeling en racisme binnen het Amerikaanse leger. Om die reden wilde hij naar Noord-Korea of een ander land, zei Noord-Korea eerder.

King voegde zich in januari 2021 bij het Amerikaanse leger en werd daarna twee keer beschuldigd van mishandeling in Zuid-Korea. Hij erkende schuld in een van die gevallen. Ook gaf hij volgens rechtbankdocumenten toe een politiewagen te hebben beschadigd. De man was in Zuid-Korea gestraft en moest terug naar de Verenigde Staten voor verdere disciplinaire maatregelen.

De militair werd in juli naar het vliegveld geëscorteerd, maar ging na de veiligheidscontrole toch weer Zuid-Korea in. Hij nam vervolgens deel aan een rondleiding in Panmunjom om tijdens die tour Noord-Korea in te rennen. Panmunjom is een plaatsje aan de wapenstilstandslijn die de twee Korea's van elkaar scheidt. Deze lijn geeft aan waar het front was toen de Koreaanse oorlog in 1953 met een wapenstilstand eindigde. Pyongyang en Seoul zijn nog officieel met elkaar in oorlog.

Meer uit Buitenland

Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

2 uur geleden
Premier Orbán belooft voor verkiezingen goed jaar voor Hongaren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.

2 uur geleden
Nederland en bondgenoten: Rusland vergiftigde Navalny in cel

MÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.

2 uur geleden
Zelensky: geen energiecentrale meer gespaard van Russische aanval

MÜNCHEN (ANP) - Geen energiecentrale in Oekraïne is nog ongeschonden door Russische luchtaanvallen, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zijn land heeft nog altijd voortdurend tekort aan luchtverdedigingswapens. Soms leveren Oekraïnes bondgenoten volgens hem "pas op het allerlaatste moment" nieuwe raketten om Russische drones en raketten uit de lucht te halen.

4 uur geleden
Von der Leyen haalt uit naar NAVO-baas Rutte

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft uitgehaald naar NAVO-baas Mark Rutte op de veiligheidsconferentie in München. Ze hekelde zijn recente opmerking in het Europees Parlement. "Droom verder" als Europa denkt zonder de VS te kunnen, schamperde hij vorige maand. Die woorden vielen niet in goede aarde. De Duitse politica kwam er zaterdag op terug.

4 uur geleden
Von der Leyen: erg gerustgesteld door toespraak Rubio

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "erg gerustgesteld" door de toespraak van de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Dat zei de Duitse politica na afloop van haar eigen toespraak op de veiligheidsconferentie in München.

5 uur geleden
Von der Leyen wil snellere besluitvorming in EU

MÜNCHEN (ANP) - De besluitvorming in de Europese Unie moet sneller, wil voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Ze wil af van de unanimiteit van de 27 EU-landen bij besluitvorming. In plaats daarvan is besluitvorming met een gekwalificeerde meerderheid voldoende, zei de politica in een speech op de veiligheidsconferentie in München. Ook wil ze de EU-variant van artikel 5 van de NAVO activeren, wat betekent dat een aanval op één geldt als een aanval op allen.

6 uur geleden