Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea zegt nieuwe hypersonische raket te hebben afgevuurd

Noord-Korea zegt nieuwe hypersonische raket te hebben afgevuurd

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft dinsdag een nieuw type hypersonische raket genaamd de Hwasong-8 afgevuurd. De lancering was bedoeld als een test. De raket landde in zee, meldde staatsomroep KCNA woensdag.

Maandag lanceerde Noord-Korea al ten minste één ongeïdentificeerd projectiel in zee, meldde het Zuid-Koreaanse leger dinsdag aan persbureau Yonhap. Kort na de lancering zei de Noord-Koreaanse VN-ambassadeur Kim Song tijdens de Algemene Vergadering van de VN dat niemand het land het recht kan ontzeggen om nieuwe wapens te testen.

Medio september vuurde Noord-Korea nog twee ballistische raketten af. Dat was destijds de eerste test met dit soort raketten sinds maart en de tweede grote raketproef binnen een week.

Noord-Korea mag krachtens een resolutie van de Veiligheidsraad van de VN geen ballistische raketten afvuren, maar daar trekt het land zich weinig van aan. De testen leidden tot sterke veroordelingen door onder meer Zuid-Korea, Japan en de VS, maar niet tot sancties. De VS riepen Pyongyang op tot een dialoog over zijn wapenprogramma's. Daar is het tot dusver nog niet van gekomen.

De test van dinsdag zou echter met een hypersonische raket zijn uitgevoerd, niet met een ballistische. Hypersonische raketten zijn zo snel dat ze moeilijk door bestaande raketafweersystemen kunnen worden onderschept. Ze hebben een minder ver bereik dan ballistische raketten en vallen niet onder de bewuste VN-resolutie.

Meer uit Buitenland

Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

1 uur geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

1 uur geleden
Karkas bultrug Timmy op land getrokken in Denemarken

ANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.

1 uur geleden
Israël kondigt nieuwe aanvallen in Zuid-Libanon aan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.

2 uur geleden
Risico voor nieuwe reddingspoging in grot Laos nu te groot

VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.

3 uur geleden
Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

4 uur geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

10 uur geleden