Noord-Korea zal doorgaan met ontwikkelen 'formidabele slagkracht'
PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea zal doorgaan met het ontwikkelen van "formidabele slagkracht" en het versterken van zijn strategische strijdkrachten, zei leider Kim Jong-un maandag volgens staatsmedia. Kim deed zijn uitspraken terwijl hij arbeiders bezocht die donderdag hadden bijgedragen aan de lancering van een intercontinentale ballistische raket.
Vrijdag deden de Verenigde Staten nog een oproep bij de VN-Veiligheidsraad tot strengere internationale sancties tegen Noord-Korea vanwege die bewuste lancering. Die betrof een Hwasong-15, een raket die volgens experts krachtig genoeg is om bijvoorbeeld de VS te bereiken. Noord-Korea mag volgens resoluties van de VN-Veiligheidsraad geen ballistische raketten lanceren, maar gaat toch door met de ontwikkeling ervan en heeft dit jaar al meer dan tien van deze raketten getest.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
3 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
10 minuten geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
11 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.
45 minuten geledenWARSCHAU (ANP/DPA/AFP/RTR) - De nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar is in Polen met ceremonieel vertoon ontvangen door zijn ambtgenoot Donald Tusk. Magyar versloeg vorige maand bij verkiezingen de langzittende leider Viktor Orbán en brengt nu zijn eerste bezoek aan het buitenland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese NAVO-landen weigeren af te spreken elk een vaste bijdrage vrij te maken voor de steun aan Oekraïne, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij had "gedurfd" voorgesteld dat ze 0,25 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) voortaan aan Oekraïne zouden besteden, maar daar is te weinig steun voor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla worden naar de Israëlische havenstad Ashdod gebracht. Een woordvoerster van de Nederlandse delegatie bevestigt berichtgeving van de NOS dat ze dat te horen hebben gekregen van internationale organisaties en het ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geleden