Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea wil grootste nucleaire macht ter wereld worden

Noord-Korea wil grootste nucleaire macht ter wereld worden

PYONGYANG (ANP/RTR) - Het is Kim Jong-uns ultieme doel om in Noord-Korea de grootste nucleaire voorziening ter wereld te bouwen. Dat heeft de leider van het land volgens staatsmedia zondag verklaard.

Kim zou tijdens een bezoek aan de testlocatie van de Hwasong-17 tientallen militaire officieren een promotie hebben gegeven voor hun inspanningen rond de recente lancering van de grootste intercontinentale ballistische raket die Noord-Korea voor zover bekend heeft. Hij noemde de Hwasong-17 daarbij "'s werelds krachtigste strategische wapen" en zei dat de raket liet zien dat Noord-Korea innovatief is en uiteindelijk het sterkste leger ter wereld zal kunnen vormen.

Tijdens het bezoek, waarbij Kim uitgebreid op de foto ging met wetenschappers, militair personeel en anderen betrokkenen, liet de leider van het land weten dat Noord-Koreaanse wetenschappers "een prachtige stap vooruit hebben gezet in de ontwikkeling van de technologie waarmee kernkoppen op ballistische raketten kunnen worden geplaatst." Hij weidde niet uit over die technologie of verdere plannen.

De lancering van de Hwasong-17 zorgde eerder deze maand voor een ingelast topoverleg tussen leiders van Australië, Canada, Japan, Nieuw-Zeeland, de VS en Zuid-Korea op de conferentie rond Azië-Pacifische Economische Samenwerking (APEC) in Bangkok. Volgens Zuid-Koreaanse waarnemers zou de raket New York en Washington kunnen bereiken.

Meer uit Buitenland

Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

2 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

4 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

4 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

6 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

7 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

7 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

9 uur geleden