Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea wil geen 'nutteloze' top met VS

Noord-Korea wil geen 'nutteloze' top met VS

PYONGYANG (ANP/AFP/RTR) - Een nieuwe top tussen Noord-Korea en de Verenigde Staten is "nutteloos" tenzij de Amerikanen nieuwe concessies doen om het nucleaire overleg vlot te trekken. Dat zei een Noord-Koreaanse topfunctionaris nadat president Donald Trump had gehint op een nieuwe ontmoeting met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un.

Trump en Kim hebben elkaar meerdere keren ontmoet sinds juni vorig jaar. Toch lijkt de afgelopen maanden weinig vooruitgang te zijn geboekt in het overleg tussen hun landen. Pyongyang heeft de VS tot het einde van het jaar gegeven om met een nieuw voorstel te komen.

De president riep Kim zondag per tweet op "een deal te sluiten" en sloot het bericht af met "zie je snel". Noord-Korea reageert daar nu koeltjes op. Topfunctionaris Kim Kye Gwan klaagde volgens staatspersbureau KCNA dat de VS "tijd rekken terwijl ze doen alsof ze iets bereikt hebben".

"We gaan de president van de VS niets geven om over op te scheppen omdat we daar niets voor terug hebben gekregen ", aldus de functionaris. De VS eisen dat de Noord-Koreanen hun nucleaire- en raketprogramma ontmantelen. Het regime van Kim wil af van de zware sancties waar het onder gebukt gaat.

Meer uit Politiek

IPO-voorzitter Adema: vergoeding provinciale politici moet omhoog

ENSCHEDE (ANP) - Het Rijk moet provinciale politici meer gaan betalen om hun werk uit te voeren. Daarvoor pleit IPO-voorzitter Ina Adema op het jaarcongres van het Interprovinciaal Overleg in Enschede. Een lid van Provinciale Staten ontvangt nu maandelijks 2256,23 euro bruto, plus een onkostenvergoeding van bijna 225 euro.

1 uur geleden
Van Meenen (D66) wil bezuinigingen op onderwijs voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Senator Paul van Meenen (D66) wil mogelijke bezuinigingen op onderwijs tegenhouden, als het zover komt. "U kunt me altijd wakker maken als iemand dreigt op onderwijs te bezuinigen", zei hij tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen in de Eerste Kamer.

2 uur geleden
BBB steunt begroting ook in Senaat niet als stikstofplan blijft

DEN HAAG (ANP) - De BBB steunt ook in de Eerste Kamer de begroting van het kabinet niet als de stikstofplannen niet worden aangepast. Fractievoorzitter Ilona Lagas herhaalde daarmee wat partijleider Henk Vermeer eerder in de Tweede Kamer zei.

3 uur geleden
Rosenmöller noemt kabinet tot nu toe 'waardeloze vertoning'

DEN HAAG (ANP) - Wat het kabinet sinds de start in februari heeft laten zien, is "een waardeloze vertoning", vindt PRO-fractievoorzitter in de Eerste Kamer Paul Rosenmöller. Volgens hem is het kabinet vooral met zichzelf bezig "in een eindeloos proces om tot een meerderheid te komen".

4 uur geleden
Bertram wil ov en andere soorten vervoer combineren in regio

DEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoer en onder meer leerlingenvervoer moeten worden gecombineerd in regio's waar bereikbaarheid achteruitgaat. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) wil op die manier van openbaar vervoer naar 'publieke mobiliteit' die de hele dag voor iedereen te boeken is, schrijft ze in een Kamerbrief.

7 uur geleden
Kabinet wil telefoon weren van schoolplein en in pauze

DEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basis- en middelbare school zouden hun telefoon ook niet mee mogen nemen naar het schoolplein of de aula in de pauze. Dat is een van de maatregelen die het kabinet voorstelt op het gebied van kinderen in de onlinewereld.

1 dag geleden
Extra vragenuur in Tweede Kamer om stapel onbeantwoorde vragen

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen wil woensdagochtend ministers naar het parlement roepen, omdat er nog een stapel onbeantwoorde schriftelijke vragen ligt. Er komt een extra vragenuur, om bewindspersonen te motiveren om in het vervolg "slechts in uitzonderlijke en uitlegbare situaties" de deadline te overschrijden.

1 dag geleden