Noord-Korea wil geen economische samenwerking meer met Zuid-Korea
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea wil geen economische samenwerking meer met Zuid-Korea. De Opperste Volksvergadering van Noord-Korea, ofwel het parlement, heeft gestemd voor het schrappen van alle overeenkomsten die met Zuid-Korea gesloten zijn over het bevorderen van deze samenwerking, meldt het Noord-Koreaanse persbureau KCNA donderdag.
In de vergadering werd ook gestemd om de wetten af te schaffen die de economische banden met Seoul bewerkstelligen, inclusief een speciale wet over de uitvoering van het toeristische project rondom de berg Kŭmgangsan. Deze berg maakt deel uit van het Taebaek-gebergte aan de oostkust van Noord-Korea, bij de grens met Zuid-Korea en de toeristische trekkingen naar deze berg waren een symbool van economische samenwerking tussen de twee landen.
De betrekkingen tussen de Korea's zijn het afgelopen jaar sterk verslechterd. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de afgelopen maanden vaker uitspraken gedaan dat hij niet langer geïnteresseerd is in een hereniging met het buurland en noemde Zuid-Korea onlangs nog "de belangrijkste vijand". De lancering van een spionagesatelliet door Pyongyang zorgde ervoor dat Seoul een militair akkoord uit 2018, gericht op het bezweren van de spanningen, gedeeltelijk opschortte.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
5 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
8 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
10 uur geleden