Noord-Korea wil geen economische samenwerking meer met Zuid-Korea
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea wil geen economische samenwerking meer met Zuid-Korea. De Opperste Volksvergadering van Noord-Korea, ofwel het parlement, heeft gestemd voor het schrappen van alle overeenkomsten die met Zuid-Korea gesloten zijn over het bevorderen van deze samenwerking, meldt het Noord-Koreaanse persbureau KCNA donderdag.
In de vergadering werd ook gestemd om de wetten af te schaffen die de economische banden met Seoul bewerkstelligen, inclusief een speciale wet over de uitvoering van het toeristische project rondom de berg Kŭmgangsan. Deze berg maakt deel uit van het Taebaek-gebergte aan de oostkust van Noord-Korea, bij de grens met Zuid-Korea en de toeristische trekkingen naar deze berg waren een symbool van economische samenwerking tussen de twee landen.
De betrekkingen tussen de Korea's zijn het afgelopen jaar sterk verslechterd. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de afgelopen maanden vaker uitspraken gedaan dat hij niet langer geïnteresseerd is in een hereniging met het buurland en noemde Zuid-Korea onlangs nog "de belangrijkste vijand". De lancering van een spionagesatelliet door Pyongyang zorgde ervoor dat Seoul een militair akkoord uit 2018, gericht op het bezweren van de spanningen, gedeeltelijk opschortte.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
3 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
4 uur geleden