Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea wil geen economische samenwerking meer met Zuid-Korea

Noord-Korea wil geen economische samenwerking meer met Zuid-Korea

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea wil geen economische samenwerking meer met Zuid-Korea. De Opperste Volksvergadering van Noord-Korea, ofwel het parlement, heeft gestemd voor het schrappen van alle overeenkomsten die met Zuid-Korea gesloten zijn over het bevorderen van deze samenwerking, meldt het Noord-Koreaanse persbureau KCNA donderdag.

In de vergadering werd ook gestemd om de wetten af te schaffen die de economische banden met Seoul bewerkstelligen, inclusief een speciale wet over de uitvoering van het toeristische project rondom de berg Kŭmgangsan. Deze berg maakt deel uit van het Taebaek-gebergte aan de oostkust van Noord-Korea, bij de grens met Zuid-Korea en de toeristische trekkingen naar deze berg waren een symbool van economische samenwerking tussen de twee landen.

De betrekkingen tussen de Korea's zijn het afgelopen jaar sterk verslechterd. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de afgelopen maanden vaker uitspraken gedaan dat hij niet langer geïnteresseerd is in een hereniging met het buurland en noemde Zuid-Korea onlangs nog "de belangrijkste vijand". De lancering van een spionagesatelliet door Pyongyang zorgde ervoor dat Seoul een militair akkoord uit 2018, gericht op het bezweren van de spanningen, gedeeltelijk opschortte.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

1 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

1 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

3 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

3 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

3 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
Massale demonstratie in Belgrado tegen regering

BELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.

7 uur geleden