Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea wil geen economische samenwerking meer met Zuid-Korea

Noord-Korea wil geen economische samenwerking meer met Zuid-Korea

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea wil geen economische samenwerking meer met Zuid-Korea. De Opperste Volksvergadering van Noord-Korea, ofwel het parlement, heeft gestemd voor het schrappen van alle overeenkomsten die met Zuid-Korea gesloten zijn over het bevorderen van deze samenwerking, meldt het Noord-Koreaanse persbureau KCNA donderdag.

In de vergadering werd ook gestemd om de wetten af te schaffen die de economische banden met Seoul bewerkstelligen, inclusief een speciale wet over de uitvoering van het toeristische project rondom de berg Kŭmgangsan. Deze berg maakt deel uit van het Taebaek-gebergte aan de oostkust van Noord-Korea, bij de grens met Zuid-Korea en de toeristische trekkingen naar deze berg waren een symbool van economische samenwerking tussen de twee landen.

De betrekkingen tussen de Korea's zijn het afgelopen jaar sterk verslechterd. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de afgelopen maanden vaker uitspraken gedaan dat hij niet langer geïnteresseerd is in een hereniging met het buurland en noemde Zuid-Korea onlangs nog "de belangrijkste vijand". De lancering van een spionagesatelliet door Pyongyang zorgde ervoor dat Seoul een militair akkoord uit 2018, gericht op het bezweren van de spanningen, gedeeltelijk opschortte.

Meer uit Buitenland

Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

59 minuten geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

1 uur geleden
Zweden komt met nieuwe buitenlandse inlichtingendienst

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.

1 uur geleden
Oekraïne meldt aanval met eigen raketten op industrie Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Opnieuw brandincident in Londen, nu bij voormalige synagoge

LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.

2 uur geleden
Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

6 uur geleden