Noord-Korea wijt toenemende spanningen op schiereiland aan VS
PYONGYANG (ANP) - Het Noord-Koreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt de Verenigde Staten ervan de spanningen "opzettelijk" op te voeren door gezamenlijke militaire oefeningen met Zuid-Korea te houden, meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA. Bij die oefeningen was volgens het ministerie een B-52-bommenwerper betrokken.
"Ondanks onze herhaalde waarschuwingen blijven de VS de situatie opzettelijk verergeren", aldus de Noord-Koreanen. "De recente gezamenlijke luchtoefening toont duidelijk het plan aan van de VS om kernwapens tegen Noord-Korea te gebruiken op het niveau van een daadwerkelijke oorlog."
De hoge Noord-Koreaanse functionaris Kim Yo Jong zei tegen het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap dat Noord-Korea bereid blijft om "overweldigende" acties uit te voeren in reactie op Amerikaanse en Zuid-Koreaanse militaire activiteiten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
6 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
6 uur geleden