Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea waarschuwt Zuid-Korea bij zoektocht dode ambtenaar

Noord-Korea waarschuwt Zuid-Korea bij zoektocht dode ambtenaar

PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft Zuid-Korea gewaarschuwd zich niet te bemoeien met de zoektocht naar het lichaam van een Zuid-Koreaanse ambtenaar die is doodgeschoten door Noord-Korea. Bemoeienis van het zuiden zou kunnen leiden tot verder oplopende spanningen tussen de landen. De dood van de functionaris zorgde voor veel verontwaardiging in Zuid-Korea.

De marine van Zuid-Korea is met 16 schepen op zoek naar het lichaam en wordt daarbij geholpen door nog eens 23 andere vaartuigen. Het lichaam van de man is mogelijk door Noord-Korea op zee gedumpt.

Kim maakte donderdag zijn excuses voor het doodschieten van de Zuid-Koreaan die mogelijk wilde overlopen naar het noorden. De overheidsmedewerker verdween van een Zuid-Koreaans schip. Volgens Zuid-Korea is hij doodgeschoten door Noord-Koreaanse soldaten terwijl hij op een vlot in het water dreef. De Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in beloofde donderdag vergeldingsmaatregelen.

Meer uit Buitenland

VS laten verkoop Venezolaanse olie aan Cuba opnieuw toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".

13 minuten geleden
Cuba schiet vier mensen op Amerikaanse speedboot dood

HAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.

15 minuten geleden
Vooraanstaande Democraat Larry Summers stapt op bij Harvard

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.

1 uur geleden
IJsland vervroegt EU-referendum om spanningen noordpoolgebied

REYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.

1 uur geleden
Britse parlementsvoorzitter tipte politie vluchtgevaar Mandelson

LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.

3 uur geleden
Brussel verdeeld over fonds voor toegankelijkheid abortus

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.

4 uur geleden
Iran arresteert bekende journaliste Elaheh Mohammadi

TRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.

4 uur geleden