Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea waarschuwt Zuid-Korea bij zoektocht dode ambtenaar

Noord-Korea waarschuwt Zuid-Korea bij zoektocht dode ambtenaar

PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft Zuid-Korea gewaarschuwd zich niet te bemoeien met de zoektocht naar het lichaam van een Zuid-Koreaanse ambtenaar die is doodgeschoten door Noord-Korea. Bemoeienis van het zuiden zou kunnen leiden tot verder oplopende spanningen tussen de landen. De dood van de functionaris zorgde voor veel verontwaardiging in Zuid-Korea.

De marine van Zuid-Korea is met 16 schepen op zoek naar het lichaam en wordt daarbij geholpen door nog eens 23 andere vaartuigen. Het lichaam van de man is mogelijk door Noord-Korea op zee gedumpt.

Kim maakte donderdag zijn excuses voor het doodschieten van de Zuid-Koreaan die mogelijk wilde overlopen naar het noorden. De overheidsmedewerker verdween van een Zuid-Koreaans schip. Volgens Zuid-Korea is hij doodgeschoten door Noord-Koreaanse soldaten terwijl hij op een vlot in het water dreef. De Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in beloofde donderdag vergeldingsmaatregelen.

Meer uit Buitenland

Amerikaans oorlogsschip weg voor kust Venezuela

PORT OF SPAIN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse oorlogsschip dat zondag aankwam in Trinidad en Tobago is donderdag weer vertrokken. Het schip lag binnen schietbereik van het vasteland van Venezuela, waar het meedeed aan militaire oefeningen. Tot woede van dat land, dat de aanwezigheid van het schip eerder een "militaire provocatie" noemde.

2 minuten geleden
Spanje en Portugal akkoord over hogesnelheidslijn Lissabon-Madrid

LISSABON/MADRID (ANP/AFP) - Spanje en Portugal gaan een nieuwe hogesnelheidslijn aanleggen tussen Lissabon en Madrid. Daardoor zouden treinen in drie uur van de ene naar de andere hoofdstad kunnen rijden.

33 minuten geleden
Tienduizenden ultraorthodoxen in Jeruzalem tegen dienstplicht

JERUZALEM (ANP) - Tienduizenden ultraorthodoxe joden, of haredi, proberen Jeruzalem te bereiken uit protest tegen pogingen van de Israëlische overheid om hen in militaire dienst te krijgen. Dat melden meerdere Israëlische media. De ultraorthodoxe groepen zijn bovendien boos omdat het land sinds kort straffen oplegt aan dienstweigeraars, onder wie studenten van de jesjiva, de orthodox-joodse theologische school.

1 uur geleden
Afghanistan en Pakistan hervatten vredesgesprekken in Istanbul

ISTANBUL (ANP/RTR) - De vredesgesprekken tussen Afghanistan en Pakistan in Istanbul zijn weer hervat, melden ingewijden. Eerdere onderhandelingen waren nog op niets uitgelopen, maar bemiddelaars Turkije en Qatar drongen aan om opnieuw met elkaar om tafel te gaan, om te voorkomen dat het grensconflict tussen de Afghanen en Pakistanen weer zou oplaaien.

1 uur geleden
Senaat Italië akkoord met omstreden gerechtelijke hervormingen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse senaat heeft ingestemd met hervormingen van het rechtssysteem. De regering van premier Giorgia Meloni stelde dat er in het huidige stelsel te veel sprake zou zijn van politieke vooringenomenheid en belangenverstrengelingen tussen aanklagers en rechters. De oppositie zegt dat de regering met de hervormingen haar greep op de rechterlijke macht probeert te verstevigen.

1 uur geleden
VK chartert vliegtuigen om burgers uit Jamaica te halen

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft vliegtuigen gecharterd om Britten op te halen uit Jamaica. Dat land is zwaar getroffen door orkaan Melissa. Ook wordt samengewerkt met reisbureaus om zoveel mogelijk toeristen op een andere manier terug te halen.

2 uur geleden
Franse justitieminister bezoekt Sarkozy in gevangenis

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft in de gevangenis bezoek gekregen van minister van Justitie Gérald Darmanin, melden Franse media zoals BFMTV en 20 Minutes op basis van ingewijden. Dat bezoek is omstreden. Een hoge aanklager waarschuwde eerder dat daardoor de onafhankelijkheid van de rechtsstaat onder druk kan komen.

2 uur geleden