Noord-Korea waarschuwt Seoul tegen het opleggen van sancties
PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft de regering in Seoul donderdag gewaarschuwd geen nieuwe sancties aan Pyongyang op te leggen naar aanleiding van recente rakettesten. Volgens het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA zei Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van leider Kim Jong-un, dat sancties en druk zouden leiden tot "meer vijandigheid en woede" aan Noord-Koreaanse kant. Ze maakte de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol en zijn kabinet bovendien uit voor "idioten".
"Als ze denken dat ze aan de huidige, gevaarlijke situatie kunnen ontsnappen door middel van 'sancties', dan moeten ze wel echt idioten zijn, want ze weten niet hoe ze in vrede en comfort moeten leven", zei de zus van Kim Jong-un in een verklaring. Volgens Kim Yo-jong zijn Yoon en zijn regering een stel "rennende, wilde honden" met een bot dat ze van de Verenigde Staten hebben gekregen.
De Zuid-Koreaanse autoriteiten noemen de opmerkingen van Kim Yo-jong "betreurenswaardig". "We betreuren de houding van Noord-Korea, waarmee het probeert om de schuld bij ons te leggen, terwijl de huidige spanningen zijn veroorzaakt door herhaaldelijke provocaties met raketten", zeggen zij in een verklaring.
Nucleaire proef
Het Zuid-Koreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei dinsdag dat het onderzoekt of het land onafhankelijk sancties kan opleggen aan Pyongyang. Het ministerie zou onder meer sancties voor de cybersector overwegen in het geval dat Noord-Korea zijn vermeende plannen voor een nucleaire test doorzet.
De militaire activiteit in Noord-Korea en Zuid-Korea is de afgelopen maanden toegenomen. Pyongyang voert regelmatig rakettesten uit en legt de schuld van de spanningen bij Zuid-Korea, de Verenigde Staten en Japan. Die zouden provoceren, maar de drie landen vinden juist dat Noord-Korea dat doet. Washington denkt dat Noord-Korea "op elk moment" een nucleaire proef kan uitvoeren. De laatste keer dat het land dat deed was in 2017.
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
6 uur geledenATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.
6 uur geledenBINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.
6 uur geleden