Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea vuurt weer soort ballistische raket af

Noord-Korea vuurt weer soort ballistische raket af

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft een soort ballistische raket afgevuurd, de tweede in een week tijd. Het gevaarte vloog volgens Zuid-Koreaanse militaire zegslieden met een topsnelheid van 12.250 kilometer per uur.

Dergelijke raketten zijn zo snel, vijf keer sneller dan geluid, dat bestaande afweersystemen ze niet of nauwelijks kunnen onderscheppen. Maar ze hebben een minder ver bereik dan de raketten die ballistisch worden genoemd. De supersnelle raket die Noord-Korea dinsdag afgevuurd zou niet onder een VN-verbod vallen. Maar Seoul heeft dinsdag volgens persbureau Yonhap beklemtoond dat dit wel "resoluties van de Verenigde Naties duidelijk schendt".

Zuid-Korea stelt dat de nieuwe raket betere prestaties toont dan het projectiel dat 5 januari door Noord-Korea werd afgevuurd. Die behaalde een snelheid van circa 7350 kilometer per uur over een afstand van hooguit 700 kilometer. De Zuid-Koreaanse regering betreurt de lanceringen en heeft het stalinistisch geregeerde buurland opgeroepen terug te keren naar de onderhandelingstafel

De VN-Veiligheidsraad vergaderde maandag op verzoek van de permanente leden Verenigde Staten, Frankrijk en Groot-Brittannië over de lancering van vorige week. Ze riepen Noord-Korea op "om af te zien van verdere destabiliserende acties". Noord-Korea zou volgens hen eindelijk serieus in gesprek moeten gaan over het verwijderen van nucleaire wapens in Korea.

Meer uit Buitenland

Presidentskandidaten Peru gaan nek-aan-nek

LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.

1 uur geleden
Israël voert aanvallen uit op 'militaire doelen' Iran

TEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.

2 uur geleden
Frankrijk neemt 70.000 aangiften kindermisbruik onder de loep

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.

2 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing na zware aardbeving Filipijnen

MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.

3 uur geleden
Premier Armenië claimt met zijn partij verkiezingsoverwinning

JEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".

3 uur geleden
Israël sluit grensovergangen Gaza na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.

4 uur geleden
Trump vraagt Netanyahu geen vergeldingsaanval uit te voeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.

6 uur geleden