Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea vuurt weer raketten af

Noord-Korea vuurt weer raketten af

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft dinsdag meerdere projectielen afgevuurd. Het ging volgens het Zuid-Koreaanse leger vermoedelijk om kruisraketten die zijn ontworpen om doelen op het water mee te bestoken, bericht persbureau Yonhap.

Noord-Korea vuurde de raketten in de vroege ochtend af in de buurt van de oostelijke kustplaats Munchon. De projectielen legden een afstand van ongeveer 150 kilometer af en zijn vervolgens in zee gestort.

Het bleef volgens de Zuid-Koreaanse strijdkrachten niet bij die lanceringen. Noord-Koreaanse gevechtsvliegtuigen vuurden bij de stad Wonsan ook nog raketten af. Die kwamen eveneens terecht in de zee ten oosten van het Koreaanse schiereiland.

Verkiezingen

De raketbeschietingen vonden plaats in de aanloop naar de verkiezingen in buurland Zuid-Korea, waar kiezers woensdag naar de stembus gaan. Op die dag wordt in Noord-Korea stilgestaan bij de geboorte van vader des vaderlands Kim Il-sung, de grootvader van dictator Kim Jong-un.

De geboortedag van Kim, die dit jaar 108 zou zijn geworden, wordt doorgaans groots gevierd in het stalinistisch bestuurde land. Het kan gepaard gaan met parades of andere vormen van militair machtsvertoon.

Kernproeven

Noord-Korea, dat gebukt gaat onder zware sancties, zorgt al jaren voor internationale onrust door raketten te testen en kernproeven uit te voeren. Dat deed de spanning tussen het geïsoleerde land en de VS eerder flink oplopen.

De Amerikaanse president Donald Trump zocht een diplomatieke oplossing en heeft Kim de afgelopen jaren meerdere keren ontmoet. Het overleg tussen Washington en het regime van Kim lijkt echter te zijn vastgelopen.

Meer uit Buitenland

Oekraïense oud-minister Fedorov blij met ontslag legerleider

KYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".

3 uur geleden
Hegseth schat kosten Iranoorlog voor VS op 37,5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.

3 uur geleden
Oekraïense president Zelensky ontslaat legerleider Syrsky

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vervangt zijn commandant der strijdkrachten, Oleksandr Syrsky. Dat meldt hij op Telegram. De functie zal worden overgenomen door Mychajlo Drapaty.

3 uur geleden
Dodental loopt op na kapseizen veerboot in Guyana

GEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.

4 uur geleden
Venezuela meldt drie doden met hantabesmetting

CARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.

4 uur geleden
Frans parlement verbiedt sociale media voor kinderen onder de 15

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een wetsvoorstel goedgekeurd dat de toegang tot sociale media voor kinderen onder de 15 jaar verbiedt. Hiermee is Frankrijk het eerste land in de Europese Unie dat een leeftijdsgrens invoert voor apps als TikTok en Instagram.

5 uur geleden
Burnham wil minstens een dag in de week in Manchester werken

LONDEN (ANP/AFP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham is van plan minstens een dag in de week in Manchester te werken, aldus zijn woordvoerder. Hij opent daar een extra premierskantoor, ook wel Number 10 North genoemd.

5 uur geleden