Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea vuurt weer raketten af

Noord-Korea vuurt weer raketten af

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft dinsdag meerdere projectielen afgevuurd. Het ging volgens het Zuid-Koreaanse leger vermoedelijk om kruisraketten die zijn ontworpen om doelen op het water mee te bestoken, bericht persbureau Yonhap.

Noord-Korea vuurde de raketten in de vroege ochtend af in de buurt van de oostelijke kustplaats Munchon. De projectielen legden een afstand van ongeveer 150 kilometer af en zijn vervolgens in zee gestort.

Het bleef volgens de Zuid-Koreaanse strijdkrachten niet bij die lanceringen. Noord-Koreaanse gevechtsvliegtuigen vuurden bij de stad Wonsan ook nog raketten af. Die kwamen eveneens terecht in de zee ten oosten van het Koreaanse schiereiland.

Verkiezingen

De raketbeschietingen vonden plaats in de aanloop naar de verkiezingen in buurland Zuid-Korea, waar kiezers woensdag naar de stembus gaan. Op die dag wordt in Noord-Korea stilgestaan bij de geboorte van vader des vaderlands Kim Il-sung, de grootvader van dictator Kim Jong-un.

De geboortedag van Kim, die dit jaar 108 zou zijn geworden, wordt doorgaans groots gevierd in het stalinistisch bestuurde land. Het kan gepaard gaan met parades of andere vormen van militair machtsvertoon.

Kernproeven

Noord-Korea, dat gebukt gaat onder zware sancties, zorgt al jaren voor internationale onrust door raketten te testen en kernproeven uit te voeren. Dat deed de spanning tussen het geïsoleerde land en de VS eerder flink oplopen.

De Amerikaanse president Donald Trump zocht een diplomatieke oplossing en heeft Kim de afgelopen jaren meerdere keren ontmoet. Het overleg tussen Washington en het regime van Kim lijkt echter te zijn vastgelopen.

Meer uit Buitenland

Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

1 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

2 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

3 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

4 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

8 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

14 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

14 uur geleden