
Noord-Korea vuurt weer raketten af
SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft dinsdag meerdere projectielen afgevuurd. Het ging volgens het Zuid-Koreaanse leger vermoedelijk om kruisraketten die zijn ontworpen om doelen op het water mee te bestoken, bericht persbureau Yonhap.
Noord-Korea vuurde de raketten in de vroege ochtend af in de buurt van de oostelijke kustplaats Munchon. De projectielen legden een afstand van ongeveer 150 kilometer af en zijn vervolgens in zee gestort.
Het bleef volgens de Zuid-Koreaanse strijdkrachten niet bij die lanceringen. Noord-Koreaanse gevechtsvliegtuigen vuurden bij de stad Wonsan ook nog raketten af. Die kwamen eveneens terecht in de zee ten oosten van het Koreaanse schiereiland.
Verkiezingen
De raketbeschietingen vonden plaats in de aanloop naar de verkiezingen in buurland Zuid-Korea, waar kiezers woensdag naar de stembus gaan. Op die dag wordt in Noord-Korea stilgestaan bij de geboorte van vader des vaderlands Kim Il-sung, de grootvader van dictator Kim Jong-un.
De geboortedag van Kim, die dit jaar 108 zou zijn geworden, wordt doorgaans groots gevierd in het stalinistisch bestuurde land. Het kan gepaard gaan met parades of andere vormen van militair machtsvertoon.
Kernproeven
Noord-Korea, dat gebukt gaat onder zware sancties, zorgt al jaren voor internationale onrust door raketten te testen en kernproeven uit te voeren. Dat deed de spanning tussen het geïsoleerde land en de VS eerder flink oplopen.
De Amerikaanse president Donald Trump zocht een diplomatieke oplossing en heeft Kim de afgelopen jaren meerdere keren ontmoet. Het overleg tussen Washington en het regime van Kim lijkt echter te zijn vastgelopen.
Meer uit Buitenland
WINDSOR (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt zijn historische bezoek aan het Verenigd Koninkrijk "een van de grootste eren" van zijn leven. Dat verklaarde hij tijdens een diner met zijn gastheer koning Charles en tal van hoogwaardigheidsbekleders.
21 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan de Palestijnse staat dit weekend te erkennen, meldt de Britse krant The Times op basis van anonieme bronnen. De keuze zou op het weekend zijn gevallen met het oog op het dan afgelopen staatsbezoek van Donald Trump. De Amerikaanse president is fel tegenstander van de officiële erkenning van de Palestijnse gebieden en heeft in het verleden gezegd dat een dergelijke stap zal uitpakken in het voordeel van Hamas.
59 minuten geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het opgesloten PKK-kopstuk Abdullah Öcalan heeft voor het eerst in ongeveer zes jaar zijn advocaten kunnen ontmoeten. Dat meldt zijn juridische team, dat via X liet weten dat het bezoek plaatsvond op 15 september.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Duizenden mensen demonstreren in Londen tegen de komst van de Amerikaanse president Donald Trump. Betogers hebben spandoeken en borden meegenomen met teksten als "stop Trump", "nee tegen racisme" en "migranten zijn welkom, Trump niet".
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse autoriteiten in de Gazastrook melden dat het dodental door de oorlog is opgelopen tot boven de 65.000. Bijna 166.000 mensen raakten gewond, bericht nieuwszender Al Jazeera.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste wapens die Nederland en andere Oekraïne-bondgenoten hebben aangeschaft in de Verenigde Staten zijn volgens de NAVO al naar Oekraïne gestuurd. Onderdelen van vier pakketten van elk zo'n half miljard euro "vloeien al" naar het land, zegt een NAVO-functionaris. De eerste zendingen zullen in ieder geval kostbare luchtverdedigings- en langeafstandsraketten bevatten, zegt Oekraïne.
6 uur geleden