Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea vuurt weer raket af, zeggen Japan en Zuid-Korea

Noord-Korea vuurt weer raket af, zeggen Japan en Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft vrijdag twee ballistische raketten afgevuurd, zeggen de Japanse kustwacht en het Zuid-Koreaanse leger. Het zou gaan om korteafstandsraketten. De projectielen zouden in de Japanse Zee zijn geland, die ligt tussen Japan en Noord-Korea in.

"Ons leger heeft twee korteafstandsraketten gespot, die door Noord-Korea zijn afgevuurd", aldus de leider van het Zuid-Koreaanse leger. "Onze militairen zijn in volledige staat van paraatheid en we werken nauw samen met de Verenigde Staten." De VS en Zuid-Korea hielden dinsdag een gezamenlijke luchtmachtoefening.

Afgelopen zondag vuurde Noord-Korea ook twee ballistische raketten af. Die projectielen kwamen allebei in de zee terecht, volgens Japan.

Noord-Korea heeft dit jaar al meer dan 65 ballistische raketten afgevuurd, waaronder een intercontinentale ballistische raket die volgens de Noord-Koreanen het Amerikaanse vasteland kan bereiken. Het land gaat door met de rakettesten, ondanks sancties van de internationale gemeenschap.

De VS, Japan en Zuid-Korea hebben gewaarschuwd dat de spanningen rond het Koreaanse schiereiland verder oplopen als het regime in Noord-Korea overgaat tot een kernproef. Dat zou de eerste in vijf jaar zijn en de zevende in totaal. Washington, Tokio en Seoul zeggen met harde sancties te komen als Pyongyang een nucleaire test uitvoert.

Meer uit Buitenland

Doden door zware aardbeving voor de kust van de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.

38 minuten geleden
Presidentskandidaten Peru gaan nek-aan-nek

LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.

2 uur geleden
Israël voert aanvallen uit op 'militaire doelen' Iran

TEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.

3 uur geleden
Frankrijk neemt 70.000 aangiften kindermisbruik onder de loep

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.

3 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing na zware aardbeving Filipijnen

MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.

5 uur geleden
Premier Armenië claimt met zijn partij verkiezingsoverwinning

JEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".

5 uur geleden
Israël sluit grensovergangen Gaza na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.

5 uur geleden