Noord-Korea vuurt weer raket af, zeggen Japan en Zuid-Korea
SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft vrijdag twee ballistische raketten afgevuurd, zeggen de Japanse kustwacht en het Zuid-Koreaanse leger. Het zou gaan om korteafstandsraketten. De projectielen zouden in de Japanse Zee zijn geland, die ligt tussen Japan en Noord-Korea in.
"Ons leger heeft twee korteafstandsraketten gespot, die door Noord-Korea zijn afgevuurd", aldus de leider van het Zuid-Koreaanse leger. "Onze militairen zijn in volledige staat van paraatheid en we werken nauw samen met de Verenigde Staten." De VS en Zuid-Korea hielden dinsdag een gezamenlijke luchtmachtoefening.
Afgelopen zondag vuurde Noord-Korea ook twee ballistische raketten af. Die projectielen kwamen allebei in de zee terecht, volgens Japan.
Noord-Korea heeft dit jaar al meer dan 65 ballistische raketten afgevuurd, waaronder een intercontinentale ballistische raket die volgens de Noord-Koreanen het Amerikaanse vasteland kan bereiken. Het land gaat door met de rakettesten, ondanks sancties van de internationale gemeenschap.
De VS, Japan en Zuid-Korea hebben gewaarschuwd dat de spanningen rond het Koreaanse schiereiland verder oplopen als het regime in Noord-Korea overgaat tot een kernproef. Dat zou de eerste in vijf jaar zijn en de zevende in totaal. Washington, Tokio en Seoul zeggen met harde sancties te komen als Pyongyang een nucleaire test uitvoert.
Meer uit Buitenland
CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
59 minuten geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
9 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
10 uur geleden