Noord-Korea vuurt twee raketten af vanuit trein
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft twee raketten afgevuurd vanuit een trein. Volgens het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA hebben de projectielen het doel in de Japanse Zee geraakt. Het is de tweede rakettest door het land in twee dagen.
"De eenheid heeft een goede wendbaarheid aangetoond en de precisie van de inslagen werd enorm gewaardeerd", meldt KCNA volgens de Zuid-Koreaanse krant Yonhap. Noord-Korea is bezig om de verrijdbare raketinstallaties op de treinrails te verbeteren en uit te breiden.
De top van het leger woonde de rakettest zaterdag bij. Het is niet bekend of leider Kim Jong-un er ook was.
Vrijdag testte Noord-Korea nog twee ballistische korteafstandraketten. Die kwamen ook in zee terecht en haalden een afstand van 430 kilometer. Ze kwamen tot een hoogte van 36 kilometer.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
4 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
11 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
12 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
13 uur geleden