
Noord-Korea vuurt raketten af tijdens oefening Zuid-Korea en VS
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft twee kruisraketten afgevuurd die in de Gele Zee, ten westen van het Koreaanse schiereiland, terechtgekomen zijn. Het Zuid-Koreaanse ministerie van Defensie maakte hier woensdag melding van volgens persbureau Yonhap. Het is de eerste Noord-Koreaanse proef met projectielen sinds Zuid-Korea en de Verenigde Staten dinsdag zijn begonnen met gezamenlijke oefeningen.
De oefeningen die tot en met vrijdag zijn, vormen slechts een voorbereiding op grotere jaarlijkse gezamenlijke manoeuvres die onder de naam Ulchi Freedom Shield zullen worden gehouden. Die zijn van 22 augustus tot 1 september. Noord-Korea heeft ze boos een generale repetitie voor de invasie van het noorden genoemd.
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP) - Meer dan 160 mensen worden nog vermist na de recente overstromingen in de Amerikaanse staat Texas, meldt gouverneur Greg Abbott. De tragedie heeft tot nu toe 109 levens geëist.
55 minuten geledenSANAA (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat maandag werd aangevallen op de Rode Zee is gezonken, meldt het Britse maritieme beveiligingsbedrijf Ambrey. Het gaat om het Griekse schip Magic Seas, dat vaart onder de Liberiaanse vlag. Bij beschietingen op een ander schip zijn vier doden gevallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij later op dinsdag opnieuw een ontmoeting heeft met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Volgens Trump gaan ze het "bijna alleen maar" over Gaza hebben. "We moeten dat oplossen."
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een toespraak in het Britse parlement opgeroepen om het internationaal recht en de wereldorde te beschermen. Hij deed dat door "order, order" te roepen, de bekende woorden waarmee de voorzitters van het Britse Lagerhuis de orde in het parlement bewaren.
8 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP) - De Israëlische luchtmacht zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd op Tripoli, een stad in het noorden van Libanon. Daar zou een "belangrijk" lid van de Palestijnse beweging Hamas hebben gezeten, maar Israël zegt niet om wie het gaat.
9 uur geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - De internationale luchthaven van het Zuid-Franse Marseille is tijdelijk dicht vanwege een natuurbrand. Volgens Franse media zijn in de buurt ook delen van snelwegen gesloten.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft niet om gesprekken met de Verenigde Staten gevraagd, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd volgens persbureau Tasnim. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat er gesprekken gepland zijn en dat de houding van Iran is veranderd na de Amerikaanse aanvallen op nucleaire installaties in het land.
12 uur geleden