Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea vuurt opnieuw raketten af

Noord-Korea vuurt opnieuw raketten af

SEOEL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft twee raketten afgevuurd, zeggen de gezamenlijke stafchefs van het Zuid-Koreaanse leger. Het leger doet nu onderzoek naar wat voor projectielen het precies waren, maar het lijkt om kruisraketten te gaan.

Het zou om de vijfde rakettest van Noord-Korea in 2022 gaan. Sinds 2019 heeft het land niet zo veel raketlanceringen in een korte tijd gedaan. Onderhandelingen tussen Noord-Korea enerzijds en Zuid-Korea en de VS anderzijds zijn vastgelopen.

Anders dan het testen van ballistische raketten valt het testen van kruisraketten niet onder de sancties die de Verenigde Naties aan Noord-Korea hebben opgelegd. Vorige week sloeg Noord-Korea het testverbod nog in de wind door ballistische raketten te testen.

Meer uit Buitenland

Trump en Venezolaanse Rodríguez ontmoeten elkaar voor het eerst

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse leider Delcy Rodríguez hebben elkaar voor het eerst persoonlijk ontmoet. Dat zegt de interim-president na de ontmoeting in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York, waar tal van wereldleiders deze week bijeen zijn.

24 minuten geleden
Republikeinse senator wil onderzoek naar zakenleven familie Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.

8 uur geleden
Hackgroep ShinyHunters claimt FBI-gegevens te hebben bemachtigd

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.

11 uur geleden
Macron bij VN: landen moeten opkomen voor internationale orde

NEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.

12 uur geleden
Trump: VS spraken in New York ruim drie uur met Iran

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.

13 uur geleden
Poetin volgens Trump bereid tot gesprekken over beëindigen oorlog

NEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.

13 uur geleden
Trump laat media 'waarschijnlijk' toe als dat moet van rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.

14 uur geleden