Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea vuurt opnieuw raketten af

Noord-Korea vuurt opnieuw raketten af

SEOUL (ANP/RTR) - Het communistische Noord-Korea heeft opnieuw raketten afgevuurd. Buurland Zuid-Korea en Japan reageerden laaiend. Het ging om twee projectielen, die beide in zee terechtkwamen. Volgens de Zuid-Koreanen waren het raketten voor de korte afstand. Ze vlogen ongeveer 350 kilometer.

Dinsdag lanceerde het regime in Pyongyang een raket die over Japans grondgebied vloog. De VS, Zuid-Korea en Japan reageerden toen met eigen rakettesten en legeroefeningen in de lucht. Maar Noord-Korea beantwoordde die weer met nieuwe raketten en het nabootsen van bombardementen. Daarop begonnen Zuid-Korea en de Verenigde Staten vrijdag met nieuwe militaire oefeningen, ditmaal op zee.

Meer uit Buitenland

Israël: weg naar Teheran is open, grootschalige bombardementen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt grootschalig te bombarderen in "het hart van Teheran". Dat meldt het Israëlische leger, dat eraan toevoegt dat de aanvallen gericht zijn tegen "het terroristische regime".

13 minuten geleden
Ook gewonde in Oman gemeld na aanvallen

MUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.

36 minuten geleden
Doden bij pro-Iraanse betoging bij consulaat VS in Karachi

KARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.

50 minuten geleden
NYT: timing aanval Khamenei gewijzigd voor maximale schade

TEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.

55 minuten geleden
Tientallen gebouwen in Tel Aviv beschadigd na Iraanse aanval

TEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.

1 uur geleden
Betogers proberen diplomatieke post VS in Pakistan te bestormen

KARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.

1 uur geleden
Weer explosies in meerdere landen Midden-Oosten

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - De strijd in het Midden-Oosten houdt ook zondag aan. Verslaggevers hoorden explosies in Dubai, de hoofdstad Manama van Bahrein en Doha in Qatar. In de Israëlische hoofdstad Jeruzalem klonk het luchtalarm nadat nieuwe Iraanse raketlanceringen waren gemeld.

1 uur geleden