
Noord-Korea vuurt opnieuw raketten af
SEOUL (ANP/RTR) - Het communistische Noord-Korea heeft opnieuw raketten afgevuurd. Buurland Zuid-Korea en Japan reageerden laaiend. Het ging om twee projectielen, die beide in zee terechtkwamen. Volgens de Zuid-Koreanen waren het raketten voor de korte afstand. Ze vlogen ongeveer 350 kilometer.
Dinsdag lanceerde het regime in Pyongyang een raket die over Japans grondgebied vloog. De VS, Zuid-Korea en Japan reageerden toen met eigen rakettesten en legeroefeningen in de lucht. Maar Noord-Korea beantwoordde die weer met nieuwe raketten en het nabootsen van bombardementen. Daarop begonnen Zuid-Korea en de Verenigde Staten vrijdag met nieuwe militaire oefeningen, ditmaal op zee.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanje heeft vooruitgang geboekt bij de bestrijding van dodelijke natuurbranden die het land teisteren. "Er zijn er steeds minder, en het einde komt steeds dichterbij", zei het hoofd van de Civiele Bescherming, Virginia Barcones. Ze benadrukte in de media dat overgebleven branden "verraderlijk" zijn en dat nog een krachtsinspanning nodig is "om van deze vreselijke situatie af te komen".
52 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Zeker 65 Palestijnen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen op Gaza, meldt Al Jazeera op basis van medische bronnen. 37 mensen werden gedood in Gaza-Stad, waar Israël de aanvallen heeft opgevoerd met als doel de inname van de stad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft generaal Jeffrey Kruse, het hoofd van de inlichtingendienst van het Pentagon, ontslagen. Een reden voor het ontslag werd niet gegeven.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft Zuid-Korea ervan beschuldigd waarschuwingsschoten te hebben afgevuurd op Zuid-Koreaanse soldaten in de buurt van de grens. Het land waarschuwt dat de spanningen hierdoor kunnen oplopen tot een "onbeheersbaar" niveau. Seoul heeft nog niet op de beschuldigingen gereageerd.
10 uur geledenN i e u w bericht, informatie over aantal slachtoffers in eerste alinea.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Salvadoraan die in maart ten onrechte uit de Verenigde Staten werd gezet en in juni weer mocht terugkeren, is in afwachting van zijn proces vrijgelaten. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder The Washington Post.
14 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/DPA) - De militaire hoofdaanklager van de Democratische Republiek Congo heeft vrijdag formeel aan een militaire rechtbank laten weten dat hij de doodstraf eist tegen voormalig president Joseph Kabila voor oorlogsmisdaden, waaronder moord, verkrachting en marteling.
15 uur geleden