Noord-Korea vuurt opnieuw raket af, alarm in Japan
SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft donderdag opnieuw een ballistische raket afgevuurd in de richting van de Japanse Zee, melden buurland Zuid-Korea en Japan. De Japanse autoriteiten riepen inwoners van het noordelijke eiland Hokkaido op om binnen te blijven, omdat de raket mogelijk daar voor de kust zou neerkomen. Die waarschuwing werd later ingetrokken en gewijd aan een fout. Ook het vliegverkeer van en naar Hokkaido werd stilgelegd.
De raket kwam uiteindelijk buiten de zogeheten exclusieve economische zone van Japan in zee terecht, meldt de kustwacht van het land. Volgens de Zuid-Koreaanse legerleiding ging het om een middellange of langeafstandsraket die was afgevuurd in de buurt van de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang.
Noord-Korea heeft sinds februari meer dan vijftien raketproeven gehouden. Daarbij waren ook testen met intercontinentale raketten. De Japanse premier Fumio Kishida heeft zijn kabinet bijeengeroepen om de jongste lancering te bespreken.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
43 minuten geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
44 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
45 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.
7 uur geleden