Noord-Korea vuurt opnieuw raket af, alarm in Japan
SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft donderdag opnieuw een ballistische raket afgevuurd in de richting van de Japanse Zee, melden buurland Zuid-Korea en Japan. De Japanse autoriteiten riepen inwoners van het noordelijke eiland Hokkaido op om binnen te blijven, omdat de raket mogelijk daar voor de kust zou neerkomen. Die waarschuwing werd later ingetrokken en gewijd aan een fout. Ook het vliegverkeer van en naar Hokkaido werd stilgelegd.
De raket kwam uiteindelijk buiten de zogeheten exclusieve economische zone van Japan in zee terecht, meldt de kustwacht van het land. Volgens de Zuid-Koreaanse legerleiding ging het om een middellange of langeafstandsraket die was afgevuurd in de buurt van de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang.
Noord-Korea heeft sinds februari meer dan vijftien raketproeven gehouden. Daarbij waren ook testen met intercontinentale raketten. De Japanse premier Fumio Kishida heeft zijn kabinet bijeengeroepen om de jongste lancering te bespreken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.
42 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
5 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
7 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
10 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
13 uur geleden