Noord-Korea vuurt opnieuw raket af, alarm in Japan
SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft donderdag opnieuw een ballistische raket afgevuurd in de richting van de Japanse Zee, melden buurland Zuid-Korea en Japan. De Japanse autoriteiten riepen inwoners van het noordelijke eiland Hokkaido op om binnen te blijven, omdat de raket mogelijk daar voor de kust zou neerkomen. Die waarschuwing werd later ingetrokken en gewijd aan een fout. Ook het vliegverkeer van en naar Hokkaido werd stilgelegd.
De raket kwam uiteindelijk buiten de zogeheten exclusieve economische zone van Japan in zee terecht, meldt de kustwacht van het land. Volgens de Zuid-Koreaanse legerleiding ging het om een middellange of langeafstandsraket die was afgevuurd in de buurt van de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang.
Noord-Korea heeft sinds februari meer dan vijftien raketproeven gehouden. Daarbij waren ook testen met intercontinentale raketten. De Japanse premier Fumio Kishida heeft zijn kabinet bijeengeroepen om de jongste lancering te bespreken.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea vindt de Amerikaanse militaire actie tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro "een ernstige inbreuk op de soevereiniteit van een land". Het toont volgens Pyongyang weer aan wat de ware natuur is van de VS, een "brute schurkenstaat".
14 minuten geledenZÜRICH (ANP/AFP/RTR) - De Zwitserse autoriteiten hebben nog zestien omgekomen slachtoffers van de brand op oudejaarsavond in Crans-Montana geïdentificeerd. Daarmee komt het totaal op 24 geïdentificeerde doden. Bij de brand in een café in de wintersportplaats kwamen veertig mensen om het leven en raakten er meer dan honderd veelal zeer ernstig gewond.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung is een vierdaags staatsbezoek aan China begonnen. Hij vertrok kort nadat Noord-Korea weer raketten had afgevuurd. Het is het eerste bezoek van Lee aan China sinds hij in juni president werd. Het is ook het eerste staatsbezoek van een Zuid-Koreaanse president aan China sinds 2019.
2 uur geledenN i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
6 uur geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
13 uur geleden