Noord-Korea vuurt opnieuw ballistische raketten af
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft opnieuw twee ballistische raketten richting zee afgevuurd, zegt het leger van buurland Zuid-Korea. De lancering op maandag (plaatselijke tijd) komt twee dagen nadat Noord-Korea zijn eerste ballistische raket van 2023 richting de Japanse Zee afschoot.
Kim Yo-jong, de machtige zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, waarschuwde maandag bovendien dat de Stille Oceaan vaker zal kunnen gaan fungeren als "schietbaan" indien Noord-Korea meent dat de veiligheid van het land in gevaar komt. De spanningen in de regio nemen door die opmerking nog verder toe.
Vrijdag dreigde Noord-Korea al met een "ongekend harde reactie", nadat bekend was geworden dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten komende week nieuwe militaire oefeningen zullen houden. Die zijn bedoeld om beter te kunnen reageren op de groeiende nucleaire dreiging die van Noord-Korea uitgaat. De VS en Zuid-Korea spraken vorig jaar af om zulke oefeningen jaarlijks te houden. Dat gaat nu voor het eerst gebeuren. Noord-Korea ziet de militaire oefeningen als een "voorbereiding op oorlog".
Vorig jaar vuurde Noord-Korea een recordaantal raketten af als dreigement. Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap ging het in 2022 om meer dan zeventig stuks.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
4 uur geleden