Noord-Korea vuurt opnieuw ballistische raketten af
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft opnieuw twee ballistische raketten richting zee afgevuurd, zegt het leger van buurland Zuid-Korea. De lancering op maandag (plaatselijke tijd) komt twee dagen nadat Noord-Korea zijn eerste ballistische raket van 2023 richting de Japanse Zee afschoot.
Kim Yo-jong, de machtige zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, waarschuwde maandag bovendien dat de Stille Oceaan vaker zal kunnen gaan fungeren als "schietbaan" indien Noord-Korea meent dat de veiligheid van het land in gevaar komt. De spanningen in de regio nemen door die opmerking nog verder toe.
Vrijdag dreigde Noord-Korea al met een "ongekend harde reactie", nadat bekend was geworden dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten komende week nieuwe militaire oefeningen zullen houden. Die zijn bedoeld om beter te kunnen reageren op de groeiende nucleaire dreiging die van Noord-Korea uitgaat. De VS en Zuid-Korea spraken vorig jaar af om zulke oefeningen jaarlijks te houden. Dat gaat nu voor het eerst gebeuren. Noord-Korea ziet de militaire oefeningen als een "voorbereiding op oorlog".
Vorig jaar vuurde Noord-Korea een recordaantal raketten af als dreigement. Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap ging het in 2022 om meer dan zeventig stuks.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
45 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn kabinet het bevel te hebben gegeven om zo snel mogelijk te beginnen met onderhandelingen met Libanon. Israël bleef het buurland aanvallen, ook nadat Iran en de Verenigde Staten een staakt-het-vuren hadden gesloten dat volgens Iran ook zou moeten gelden voor Libanon.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de "aanhoudende Israëlische agressie tegen Libanon" sterk veroordeeld, meldt hij op X. Hij heeft de Libanese premier Nawaf Salam gecondoleerd met het verlies van "duizenden kostbare levens" als gevolg van de aanvallen, schrijft Sharif.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Internationale organisaties slaan na zware Israëlische aanvallen alarm over het lot van burgers in Libanon. Hulpverleningsorganisatie CARE waarschuwt dat het Libanezen ontbreekt aan water, voedsel en bescherming en dat de gezondheidszorg op instorten staat. "We zien grote tekorten aan medicijnen, medische apparatuur en bloed", stelt landendirecteur Michael Adams in een verklaring.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
3 uur geleden