Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea vuurt opnieuw ballistische raket af

Noord-Korea vuurt opnieuw ballistische raket af

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft opnieuw ten minste één ballistische raket in zee afgevuurd, meldt het Zuid-Koreaanse leger dinsdag. "Ons leger houdt de situatie nauwlettend in de gaten en blijft paraat in nauwe samenwerking met de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op mogelijke extra lanceringen", staat in een verklaring van het leger.

VN-resoluties verbieden de zelfverklaarde kernmacht Noord-Korea ballistische raketten te testen, maar het land trekt zich daar weinig van aan. De Japanse premier Fumio Kishida liet weten dat er twee ballistische raketten waren gedetecteerd en vond het "spijtig" dat het land doorgaat met rakettesten.

De afgelopen weken heeft Noord-Korea diverse raketten afgevuurd, ondanks dat Noord-Korea en Zuid-Korea afgelopen maand hun rechtstreekse communicatielijnen hebben hersteld. Seoul sprak eerder deze maand zijn hoop uit dat de inter-Koreaanse dialoog opnieuw opgestart kan worden. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un stelde dat de communicatielijnen hersteld waren als onderdeel van de inspanningen om de onderlinge relatie te verbeteren en vrede te creëren op het Koreaanse schiereiland.

De speciale VS-gezant voor Noord-Korea heeft maandag tijdens een overleg met zijn Zuid-Koreaanse collega nog opgeroepen tot nieuwe gesprekken met Noord-Korea.

Meer uit Buitenland

Opstandelingen Tigray spreken van regelrechte oorlog met Ethiopië

MEKELLE (ANP/AFP) - Opstandelingen uit Tigray zijn naar eigen zeggen verwikkeld in een "regelrechte oorlog" met de Ethiopische regering. Er worden onder meer zware artillerieaanvallen gemeld. Woensdag namen de opstandelingen nog drie vliegvelden in van de federale politie en werden aanvallen uitgevoerd in de aangrenzende regio's Afar en Amhara.

19 minuten geleden
Pakistan voert luchtaanvallen uit op Afghanistan

KANDAHAR (ANP/AFP) - Pakistan heeft in de nacht van woensdag op donderdag tien doelen in Afghanistan aangevallen met gevechtsvliegtuigen en drones. Dat heeft de Pakistaanse minister van Informatie, Attaullah Tarar, bekendgemaakt. Onder meer de zuidelijke stad Kandahar werd getroffen. Afghanistan zegt dat burgers zijn omgekomen.

21 minuten geleden
China heeft gevoelige F-35-onderdelen in handen, hoort Bloomberg

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Onderdelen van F-35-gevechtsvliegtuigen die helpen ze voor radars onzichtbaar te maken, zijn in handen gevallen van China, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Chinese autoriteiten hebben de onderdelen volgens de ingewijden nog niet teruggegeven.

22 minuten geleden
Regeringspartij PAM aan kop bij parlementsverkiezingen Marokko

RABAT (ANP/AFP/RTR) - De Marokkaanse Partij voor Authenticiteit en Moderniteit (PAM) heeft bij de parlementsverkiezingen van woensdag de meeste zetels behaald. De partij, die deel uitmaakt van de huidige regeringscoalitie, komt op 97 zetels, blijkt uit voorlopige resultaten die minister van Binnenlandse Zaken Abdelouafi Laftit donderdagochtend vroeg bekendmaakte.

2 uur geleden
Trump moet media van rechter weer toelaten tot Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump moet journalisten van CNN, MS NOW en Politico weer toelaten tot het Witte Huis. Trump had de media laten weren omdat hij het niet eens was met de inhoud van hun berichtgeving, maar de rechter heeft dat besluit geblokkeerd.

3 uur geleden
Xi aangekomen in VS voor driedaags staatsbezoek

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is woensdag in de Verenigde Staten aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. De Amerikaanse president Donald Trump verwelkomde hem persoonlijk op de militaire vliegbasis Joint Base Andrews bij Washington.

6 uur geleden
VS en China verlengen handelsbestand tot 10 januari

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken hun bestand in de handelsoorlog met twee maanden te verlengen tot 10 januari. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag tegen Fox News. Beide landen praten verder over een bredere handelsovereenkomst.

7 uur geleden