Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea vuurt luchtafweerraket af

Noord-Korea vuurt luchtafweerraket af

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een "nieuw ontwikkelde" luchtafweerraket afgevuurd, meldde het door de staat gerunde Noord-Koreaanse persbureau KCNA vrijdag. "De opmerkelijke gevechtsprestaties" van de raket zouden volgens het bureau te danken zijn aan de introductie van "nieuwe sleuteltechnologieën".

De test volgde op een reeks wapenlanceringen door Nood-Korea in de afgelopen maand. Zo vuurde het land dinsdag nog een nieuw type hypersonische raket af. Hypersonische raketten zijn zo snel dat ze moeilijk door bestaande raketafweersystemen kunnen worden onderschept.

Ditmaal betreft het dus de lancering van een luchtafweerraket. Zowel luchtafweer- als hypersonische raketten vallen niet onder de VN-resoluties die Noord-Korea's wapenarsenaal beperken. Zo mag het land geen kernwapens ontwikkelen of ballistische raketten afvuren. Luchtafweerraketten zijn veel kleiner dan de ballistische raketten en moeilijker te detecteren van veraf.

De laatste tests met luchtafweer- en hypersonische raketten hebben desalniettemin geleid tot internationale veroordeling. Zo zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken dat de recente testen "grotere vooruitzichten op instabiliteit en onveiligheid" creëerden.

De Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk hebben voor vrijdag een bijeenkomst van de VN-Veiligheidsraad over Noord-Korea bijeengeroepen. Die bijeenkomst was oorspronkelijk gepland voor donderdag, maar werd uitgesteld door Rusland en China, die om meer tijd vroegen om de situatie te bestuderen, zei een diplomatieke bron tegen het Franse persbureau AFP.

Meer uit Buitenland

Trump zegt Iran niet aan te vallen voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".

33 minuten geleden
Bemanningsleden ISS na bijna acht maanden terug op aarde

HOUSTON (ANP) - Vier bemanningsleden van ruimtestation ISS zijn donderdag teruggekeerd op aarde. De capsule met Jessica Meir (49) en Jack Hathaway (44) uit de Verenigde Staten, de Française Sophie Adenot (44) en de Rus Andrej Fedjaev (45) plonsde gecontroleerd in de Grote Oceaan voor de kust van Californië.

58 minuten geleden
Nieuwe aanklachten tegen Maduro om marteling Amerikanen bevestigd

NEW YORK (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben nieuwe aanklachten ingediend tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw. CNN meldde woensdag al op basis van bronnen dat de twee ook vervolgd zouden worden voor de marteling van Amerikaanse gevangenen en dat is nu bevestigd.

59 minuten geleden
Kallas verwacht maandag akkoord over EU-missie in Libanon

BEIROET (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken maandag formeel besluiten tot een nieuwe EU-missie in Libanon. Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie in Beiroet. "Deze missie zal een cruciale bijdrage leveren aan de veiligheid in Libanon."

2 uur geleden
Franse politie grijpt weer in bij schoolprotesten Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie is in Parijs opnieuw slaags geraakt met scholieren die protesteren voor hervormingen in het onderwijs. De politie greep in bij de Place de la Bastille, waar duizenden jongeren naartoe waren gekomen.

2 uur geleden
4 jaar voor Russische politica om donatie aan stichting Navalny

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositiepolitica Jelena Perepelitsa is veroordeeld tot vier jaar strafkamp omdat ze een donatie zou hebben gedaan aan de anticorruptiestichting (FBK), opgericht door Aleksej Navalny. Die stichting staat in Rusland op een lijst met extremistische organisaties en is verboden.

2 uur geleden
ICC acht Filipijnse ex-president Duterte fit genoeg voor proces

DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden vervolgd. Een deskundigenpanel is tot deze conclusie gekomen. Advocaten van de 81-jarige Duterte hielden vol dat hij vanwege zijn gezondheid niet voor het hof kan verschijnen.

3 uur geleden