Noord-Korea vuurt luchtafweerraket af
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een "nieuw ontwikkelde" luchtafweerraket afgevuurd, meldde het door de staat gerunde Noord-Koreaanse persbureau KCNA vrijdag. "De opmerkelijke gevechtsprestaties" van de raket zouden volgens het bureau te danken zijn aan de introductie van "nieuwe sleuteltechnologieën".
De test volgde op een reeks wapenlanceringen door Nood-Korea in de afgelopen maand. Zo vuurde het land dinsdag nog een nieuw type hypersonische raket af. Hypersonische raketten zijn zo snel dat ze moeilijk door bestaande raketafweersystemen kunnen worden onderschept.
Ditmaal betreft het dus de lancering van een luchtafweerraket. Zowel luchtafweer- als hypersonische raketten vallen niet onder de VN-resoluties die Noord-Korea's wapenarsenaal beperken. Zo mag het land geen kernwapens ontwikkelen of ballistische raketten afvuren. Luchtafweerraketten zijn veel kleiner dan de ballistische raketten en moeilijker te detecteren van veraf.
De laatste tests met luchtafweer- en hypersonische raketten hebben desalniettemin geleid tot internationale veroordeling. Zo zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken dat de recente testen "grotere vooruitzichten op instabiliteit en onveiligheid" creëerden.
De Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk hebben voor vrijdag een bijeenkomst van de VN-Veiligheidsraad over Noord-Korea bijeengeroepen. Die bijeenkomst was oorspronkelijk gepland voor donderdag, maar werd uitgesteld door Rusland en China, die om meer tijd vroegen om de situatie te bestuderen, zei een diplomatieke bron tegen het Franse persbureau AFP.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Door het oplaaien van de burgeroorlog in Jemen zijn meer dan 250.000 mensen ontheemd geraakt. De cijfers van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR hebben betrekking op de periode tussen 1 augustus en 17 oktober.
26 minuten geledenABYEI (ANP/RTR) - Zeker 73 mensen zijn omgekomen bij een drone-aanval op een markt in een grensgebied bij Soedan en Zuid-Soedan, zeggen de lokale autoriteiten. Die schrijven de aanval toe aan het Soedanese regeringsleger.
52 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtbeelden van woningen in Duitsland mogen niet op Google Earth en Google Maps worden getoond als de eigenaar bezwaar maakt. Dat heeft een Duitse rechtbank besloten nadat een man uit Frankfurt het Amerikaanse techbedrijf had aangeklaagd.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere politieke groepen in het Europees Parlement vinden dat 'een hybride oorlog' niet langer een juiste term is voor de situatie in de Zwarte Zee. Dat zeiden ze in een debat met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, onder meer over vermoedelijke Russische drones die afgelopen weken Bulgaarse schepen geraakt hebben en drones die door Roemenië zijn neergehaald.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist dinsdag naar Oslo om deel te nemen aan gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de leiders van Noorwegen en Finland. De andere Amerikaanse gezant, Jared Kushner, sluit digitaal aan bij het overleg, aldus de Noorse regering.
3 uur geledenCANBERRA (ANP) - De familie van de man die ervan wordt verdacht de Australische parlementariër Helen Haines te hebben aangereden, zegt al meer dan twintig jaar bevriend met haar te zijn. In een verklaring waar lokale media over schrijven, omschrijven de vader van de verdachte en diens partner het incident als "verwoestend en onbegrijpelijk".
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu zegt dat de invoering van de avondklok in verschillende steden heeft bijgedragen aan de rust 's nachts. De avondklok wordt volgens hem dinsdag ingesteld op plekken waar de situatie dat vereist.
4 uur geleden