Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea vuurt intercontinentale raket af die in zee landt

Noord-Korea vuurt intercontinentale raket af die in zee landt

SEOUL/PYONGYANG/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft vrijdag een intercontinentale raket afgevuurd, melden Zuid-Korea en Japan. Deze is neergekomen in de zogenoemde Japanse economische zone (EEZ), zo'n 200 kilometer ten westen van het noordelijke Japanse eiland Hokkaido. De Japanse premier Fumio Kishida noemt de jongste lancering "absoluut onacceptabel".

De Japanse minister van Defensie Yasukazu Hamada zegt dat de Noord-Koreaanse raket het vasteland van de Verenigde Staten had kunnen bereiken. De ballistische raket zou een bereik van tot wel 15.000 kilometer hebben, aldus Hamada. Volgens Seoul bereikte de raket een hoogte van 6100 kilometer en legde deze zo'n 1000 kilometer af.

De intercontinentale raket landde in de Japanse Zee, maar niemand raakte gewond en er is ook geen schade gemeld. Premier Kishida roept de scheepvaart op uit de buurt te blijven van alles wat lijkt op een raket of restanten daarvan.

Amerikaanse luchtmachtbasis

Personeel van een Amerikaanse luchtmachtbasis in Japan kreeg de opdracht om dekking te zoeken nadat de raket was afgevuurd, schrijft The New York Times. Volgens het Zuid-Koreaanse leger werd de raket vanaf een basis vlakbij de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang in oostelijke richting afgevuurd.

Donderdag dreigde Noord-Korea met zwaardere militaire acties te komen als de Verenigde Staten oefeningen blijven houden in de regio. Die dag lanceerde het regime ook al een ballistische raket, die in de Japanse Zee terechtkwam.

Meer dan vijftig raketten

In de afgelopen twee maanden heeft Noord-Korea een recordaantal van meer dan vijftig raketten afgevuurd, maar het ging vooral om raketten die een kortere afstand af konden leggen dan de intercontinentale versie van vrijdag.

Meer uit Buitenland

Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

40 minuten geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

1 uur geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

1 uur geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

1 uur geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef mist concessies Rusland in vredesplan

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

2 uur geleden
Nog veel vermisten na aanval in westen van Oekraïne

KYIV (ANP) - In de Oekraïense stad Ternopil worden nog 22 personen vermist na een Russische aanval van een dag eerder. Het dodental staat inmiddels op 26, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

2 uur geleden