Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea vuurt eerste ballistische raket van dit jaar af

Noord-Korea vuurt eerste ballistische raket van dit jaar af

PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag weer een ballistische raket afgevuurd volgens Japan en Zuid-Korea. De eerste raket van 2023 vloog vanaf de oostkust in de richting van de Japanse Zee. Tokio meldt dat het projectiel in het water is geland, waarschijnlijk op zo'n 200 kilometer ten westen van Hokkaido.

Vrijdag dreigde Noord-Korea al met een "ongekend harde reactie", nadat bekend was geworden dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten komende week nieuwe militaire oefeningen houden. De twee bondgenoten gaan met elkaar bespreken hoe ze zullen reageren op een kernaanval van Pyongyang. Washington en Seoul spraken vorig jaar af om dat soort oefeningen jaarlijks te houden en nu gaat het voor het eerst gebeuren. Noord-Korea ziet de operatie als een "voorbereiding op oorlog".

Het is de eerste ballistische raket die Noord-Korea afvuurt sinds oudjaarsdag. Naar eigen zeggen voerde het land de laatste weken enkel reguliere militaire activiteiten uit om de spanningen niet te laten oplopen. Maar vorig jaar uitte Pyongyang zijn dreigementen regelmatig met raketten. Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap waren het er in 2022 meer dan zeventig.

Meer uit Buitenland

Trump ontslaat baas National Portrait Gallery vanwege diversiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat hij de directeur van de National Portrait Gallery in Washington ontslaat. Op Truth Social laat hij weten dat hij Kim Sajet niet geschikt vindt voor de baan omdat zij in haar beleid diversiteit en inclusie belangrijk vindt. Dat zou haar volgens Trump ongeschikt maken voor deze functie.

2 uur geleden
Extra hulp van Duitse douane gevraagd voor grenscontroles

BERLIJN (ANP) - De Duitse douane is gevraagd de politie extra te helpen bij de strengere grenscontroles. Het Duitse ministerie van Financiën, waar de douane onder valt, heeft dat bevestigd. Volgens een woordvoerster wordt het verzoek nog beoordeeld.

4 uur geleden
Israëlische media: Arabische buitenlandministers geweigerd

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zal toegang weigeren aan Arabische ministers van Buitenlandse Zaken die van plan zijn een bijeenkomst te houden in de Palestijnse stad Ramallah. Dit meldden Israëlische media vrijdag. Het zou volgens de Israëlische tv-zender Channel 12 gaan om een delegatie ministers uit onder meer Jordanië, Egypte, Saoedi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. Nieuwssite Axios meldt dat het bezoek voor zondag gepland was.

6 uur geleden
VS: politie waarschuwt na ontsnapping van 250 miljoen bijen

OLYMPIA (ANP) - Een vrachtwagenongeluk waarbij miljoenen bijen zijn vrijgekomen, heeft geleid tot waarschuwingen in het westen van de Verenigde Staten. De politie heeft mensen opgeroepen de zwermen insecten te vermijden.

6 uur geleden
Biden na kankerdiagnose: 'Ik voel me goed'

DOVER (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Joe Biden is "optimistisch" over de toekomst na zijn onthulling dat hij een agressieve vorm van prostaatkanker heeft. Dat vertelde hij verslaggevers vrijdag. "De prognose is goed. We werken aan alles. Het gaat vooruit. Dus ik voel me goed", zei de 82-jarige Biden na een bijeenkomst in de Amerikaanse staat Delaware.

7 uur geleden
Biden na kankerdiagnose: 'Ik voel me goed'

DOVER (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Joe Biden is "optimistisch" over de toekomst na zijn onthulling dat hij een agressieve vorm van prostaatkanker heeft. Dat vertelde hij verslaggevers vrijdag. "De prognose is goed. We werken aan alles. Het gaat vooruit. Dus ik voel me goed", zei de 82-jarige Biden na een bijeenkomst in de Amerikaanse staat Delaware.

10 uur geleden
Extra hulp van Duitse douane gevraagd voor grenscontroles

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse douane is gevraagd de politie extra te helpen bij de strengere grenscontroles. Het Duitse ministerie van Financiën, waar de douane onder valt, heeft dat bevestigd. Volgens een woordvoerster wordt het verzoek nog beoordeeld.

11 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!