
Noord-Korea vuurt eerste ballistische raket van dit jaar af
PYONGYANG (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag weer een ballistische raket afgevuurd volgens Japan en Zuid-Korea. De eerste raket van 2023 vloog vanaf de oostkust in de richting van de Japanse Zee. Tokio meldt dat het projectiel in het water is geland, waarschijnlijk op zo'n 200 kilometer ten westen van Hokkaido.
Vrijdag dreigde Noord-Korea al met een "ongekend harde reactie", nadat bekend was geworden dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten komende week nieuwe militaire oefeningen houden. De twee bondgenoten gaan met elkaar bespreken hoe ze zullen reageren op een kernaanval van Pyongyang. Washington en Seoul spraken vorig jaar af om dat soort oefeningen jaarlijks te houden en nu gaat het voor het eerst gebeuren. Noord-Korea ziet de operatie als een "voorbereiding op oorlog".
Het is de eerste ballistische raket die Noord-Korea afvuurt sinds oudjaarsdag. Naar eigen zeggen voerde het land de laatste weken enkel reguliere militaire activiteiten uit om de spanningen niet te laten oplopen. Maar vorig jaar uitte Pyongyang zijn dreigementen regelmatig met raketten. Volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap waren het er in 2022 meer dan zeventig.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondagochtend vroeg het hoofdkwartier van het Iraanse ministerie van Defensie en het hoofdkwartier van een project voor nucleaire wapens bestookt. Dat maakte de Israëlische legerleiding bekend.
1 uur geledenWASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Iran heeft een nieuwe reeks raketten gelanceerd richting Israël, zegt het staatspersbureau Tasnim. De Iraanse staatstelevisie zegt dat er militaire doelen zijn geraakt in Israël.
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die ervan wordt verdacht in Minnesota de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in hun huis is de 57-jarige Vance Boelter. Dat hebben de autoriteiten zojuist bekendgemaakt in een persconferentie. Hij is nog steeds voortvluchtig.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft bij een aanval op het westen van Iran een ondergrondse raketopslag in de stad Khorramabad getroffen, zei het Israëlische leger zaterdag.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk verplaatst gevechtsvliegtuigen en andere militaire middelen naar het Midden-Oosten, maakte de Britse premier Keir Starmer zaterdag bekend. Londen nam dat besluit te midden van het escalerende conflict tussen Iran en Israël.
8 uur geleden