Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea vuurt ballistische raketten af

Noord-Korea vuurt ballistische raketten af

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft vrijdag opnieuw twee ballistische raketten afgevuurd, meldt het Zuid-Koreaanse leger. De raketten zouden vanaf de oostkust richting de Japanse Zee zijn gevlogen. Seoul zegt al langere tijd te vrezen dat het regime in Pyongyang binnenkort zijn eerste kerntest in vijf jaar uitvoert.

De lanceringen komen op een moment waarop Zuid-Korea grote legeroefeningen aan het afronden is, een deel in samenwerking met Amerikaanse troepen. Maandag beginnen de legers van Zuid-Korea en de Verenigde Staten aan nieuwe trainingen met onder meer straaljagers.

Noord-Korea zegt dat de recente raketlanceringen reacties waren op de gezamenlijke oefeningen, die als provocerend worden gezien. Volgens Zuid-Korea en de VS zijn ze defensief en nodig om de dreiging vanuit het noorden tegen te gaan. Zij geloven dat Noord-Korea binnenkort mogelijk weer een kerntest gaat uitvoeren. Noord-Korea hield zes van deze proeven tussen 2006 en 2017.

Reactie

Zuid-Korea heeft het noorden gewaarschuwd dat een hervatting van de nucleaire testen zal worden beantwoord met een "ongeëvenaarde" reactie van Zuid-Korea en zijn bondgenoten. Wat die reactie precies inhoudt, is niet bekend. In de nieuwe Amerikaanse defensiestrategie, die donderdag werd gedeeld, staat dat een "nucleaire aanval door Noord-Korea tegen de VS of bondgenoten onacceptabel is en het einde van het regime als gevolg heeft".

Noord-Korea heeft dit jaar herhaaldelijk ballistische raketten getest, die in een boog boven het aardoppervlakte tot op grote hoogte kunnen vliegen. Deze raketten kunnen worden voorzien van nucleaire of conventionele wapens. De spanningen tussen de Korea's zijn de afgelopen maanden sterk toegenomen door de toegenomen militaire activiteit in beide landen.

Meer uit Buitenland

WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.

29 minuten geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

30 minuten geleden
New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

2 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

3 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

7 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

11 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

11 uur geleden