Noord-Korea vuurt ballistische raket af richting Japan
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft een ballistische raket afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat heeft het Zuid-Koreaanse leger maandag medegedeeld. Kort ervoor, op zondagavond (plaatselijke tijd) vuurde het land al een korteafstandsraket af.
De lanceringen volgen op een waarschuwing van Seoul en Washington dat elke nucleaire aanval vanuit Pyongyang op de Verenigde Staten en Zuid-Korea het einde van het Noord-Koreaanse regime zou betekenen. De bondgenoten hielden vrijdag gesprekken in de Amerikaanse hoofdstad rond hun gezamenlijke nucleaire strategie jegens Noord-Korea. Het geïsoleerde regime van Kim Jong-un veroordeelde het voornemen van beiden om volgend jaar een kernwapenoefening te houden.
Alle Noord-Koreaanse activiteiten met zogenoemde ballistische raketten, die met kernkoppen kunnen worden uitgerust, zijn verboden door de Veiligheidsraad van de VN. Maar Pyongyang wijst op het recht op zelfverdediging.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.
19 minuten geledenNIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.
42 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft zijn excuses aangeboden aan de joodse gemeenschap na de dodelijke aanslag op een chanoekaviering op Bondi Beach vorige week. Twee schutters doodden daar vijftien mensen en verwondden zeker veertig anderen.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - De twee mannen die verdacht worden van de dodelijke aanslag op Bondi Beach eerder deze maand hebben volgens de Australische politie een paar dagen eerder een verkenningsbezoek gebracht aan de plek van de schietpartij. Dat blijkt uit vrijgegeven rechtbankdocumenten.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Socialistische Arbeiderspartij (PSOE) van de Spaanse premier Pedro Sánchez heeft tien zetels moeten inleveren bij de regionale verkiezingen in Extremadura. De partij behaalde slechts 18 van de 65 zetels in het parlement.
8 uur geleden