Noord-Korea voor het eerst bij veiligheidsconferentie in München
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Voor het eerst in de geschiedenis is Noord-Korea dit jaar bij de veiligheidsconferentie in München. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. De conferentie, waar tientallen landen het internationale veiligheidsbeleid bespreken, wordt gehouden van 14 tot en met 16 februari. Noord-Korea stuurt de viceminister van Buitenlandse Zaken, Kim Son-gyong, naar München.
Noord-Korea zelf is al langere tijd onderwerp van gesprek als het om veiligheid gaat. Het land zou zich nog steeds bezighouden met de productie van kernwapens. Om Noord-Korea daarvan af te houden heeft de Amerikaanse president Donald Trump al meerdere ontmoetingen gehad met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. De verwachting is dat ook een Amerikaanse delegatie in februari naar Duitsland afreist.
De veiligheidsconferentie werd voor het eerst gehouden in 1963.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.
14 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder meldde op X dat de schade beperkt is gebleven.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.
2 uur geleden