Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea voor het eerst bij veiligheidsconferentie in München

Noord-Korea voor het eerst bij veiligheidsconferentie in München

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Voor het eerst in de geschiedenis is Noord-Korea dit jaar bij de veiligheidsconferentie in München. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. De conferentie, waar tientallen landen het internationale veiligheidsbeleid bespreken, wordt gehouden van 14 tot en met 16 februari. Noord-Korea stuurt de viceminister van Buitenlandse Zaken, Kim Son-gyong, naar München.

Noord-Korea zelf is al langere tijd onderwerp van gesprek als het om veiligheid gaat. Het land zou zich nog steeds bezighouden met de productie van kernwapens. Om Noord-Korea daarvan af te houden heeft de Amerikaanse president Donald Trump al meerdere ontmoetingen gehad met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. De verwachting is dat ook een Amerikaanse delegatie in februari naar Duitsland afreist.

De veiligheidsconferentie werd voor het eerst gehouden in 1963.

Meer uit Buitenland

EU bekijkt of en welke hulp ze Golfstaten kan geven tegen Iran

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken en van de Golfstaten bespreken donderdag of en hoe de EU de Golfstaten kan ondersteunen bij de verdediging tegen Iraanse aanvallen, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas voor het begin van de videobijeenkomst.

11 minuten geleden
Franse minister dringt bij Iran aan op de-escalatie

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot heeft in een telefoongesprek met zijn Iraanse ambtsgenoot Abbas Araghchi de Iraanse aanvallen in het Midden-Oosten veroordeeld en opgeroepen tot de-escalatie. Ook sprak de Franse bewindsman zijn bezorgdheid uit over Fransen die worden vastgehouden in Iran. Hij vroeg om hun onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating, meldt zijn ministerie.

30 minuten geleden
Portugese schrijver António Lobo Antunes (83) overleden

LISSABON (ANP/AFP) - De Portugese schrijver António Lobo Antunes is op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn uitgeverij bekendgemaakt. Hij geldt als een van de belangrijkste auteurs in het Portugese taalgebied.

57 minuten geleden
Rutte: Iraanse raket kon Amerikanen in Turkije treffen

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse raket die op weg naar Turkije uit de lucht werd geschoten, zou "mogelijk Amerikaanse belangen in Turkije raken", zegt NAVO-topman Mark Rutte. De ballistische raket was gericht op de NAVO-basis in het Turkse Incirlik, enkele tientallen kilometers verderop, melden meerdere media.

1 uur geleden
Iraanse minister waarschuwt voor vergelding na aanval VS op schip

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.

2 uur geleden
Eerste Israëliërs sinds begin Iran-oorlog gerepatrieerd

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zijn eerste repatriatievluchten uitgevoerd sinds de uitbraak van de oorlog met Iran. Het Israëlische luchtruim ging zaterdag dicht voor de burgerluchtvaart, waardoor volgens Israëlische media naar schatting zo'n 100.000 Israëliërs vastzaten in het buitenland.

2 uur geleden
Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

5 uur geleden