Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea voert rakettesten uit

Noord-Korea voert rakettesten uit

PYONGYANG (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - Noord-Korea heeft zaterdag een test met strategische kruisraketten uitgevoerd, meldt staatspersbureau KCNA zondag. Het is de derde raketlancering deze maand door het regime in Pyongyang.

Leider Kim Jong-un overzag de test van een "belangrijk wapensysteem". De kruisraketten legden 1500 kilometer af voordat ze hun doelen raakten, aldus KCNA. De oorlogsafschrikmiddelen van Noord-Korea worden "grondiger geperfectioneerd", zei Kim. Hij beloofde door te gaan met de inspanningen om het leger te versterken.

De lanceringen komen nadat de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij contact wil opnemen met Kim, die hij tijdens zijn eerste ambtstermijn meermaals ontmoette. "Ik kon goed met hem overweg", zei Trump eerder deze week tegen Fox News. Noord-Korea heeft de afgelopen twee jaar veel meer raketten getest, is kritischer geworden op de Verenigde Staten en Zuid-Korea en is militair nauwer gaan samenwerken met Rusland.

KCNA heeft ook een verklaring gedeeld van het Noord-Koreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Daarin worden de Verenigde Staten en Zuid-Korea bekritiseerd vanwege hun recente gezamenlijke militaire oefeningen. Het ministerie waarschuwde de Amerikanen dat zulke acties "de zwaarste tegenmaatregelen" zouden uitlokken, zolang ze de onafhankelijkheid en veiligheid van Noord-Korea blijven negeren.

Meer uit Buitenland

Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland doet ondanks bestand geen poging vuur te staken

KYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."

1 uur geleden
Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

3 uur geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

3 uur geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

6 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

6 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

8 uur geleden