Noord-Korea voert rakettesten uit
PYONGYANG (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - Noord-Korea heeft zaterdag een test met strategische kruisraketten uitgevoerd, meldt staatspersbureau KCNA zondag. Het is de derde raketlancering deze maand door het regime in Pyongyang.
Leider Kim Jong-un overzag de test van een "belangrijk wapensysteem". De kruisraketten legden 1500 kilometer af voordat ze hun doelen raakten, aldus KCNA. De oorlogsafschrikmiddelen van Noord-Korea worden "grondiger geperfectioneerd", zei Kim. Hij beloofde door te gaan met de inspanningen om het leger te versterken.
De lanceringen komen nadat de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij contact wil opnemen met Kim, die hij tijdens zijn eerste ambtstermijn meermaals ontmoette. "Ik kon goed met hem overweg", zei Trump eerder deze week tegen Fox News. Noord-Korea heeft de afgelopen twee jaar veel meer raketten getest, is kritischer geworden op de Verenigde Staten en Zuid-Korea en is militair nauwer gaan samenwerken met Rusland.
KCNA heeft ook een verklaring gedeeld van het Noord-Koreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Daarin worden de Verenigde Staten en Zuid-Korea bekritiseerd vanwege hun recente gezamenlijke militaire oefeningen. Het ministerie waarschuwde de Amerikanen dat zulke acties "de zwaarste tegenmaatregelen" zouden uitlokken, zolang ze de onafhankelijkheid en veiligheid van Noord-Korea blijven negeren.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.
43 minuten geledenMANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".
1 uur geledenVADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
3 uur geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
4 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
7 uur geleden