'Noord-Korea vervangt minister van Buitenlandse Zaken'
PYONGYANG (ANP) - Het regime in Noord-Korea heeft minister van Buitenlandse Zaken Ri Yong-ho vervangen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite NK News, die vanuit het Zuid-Koreaanse Seoul over Noord-Korea bericht. Over de reden van het vertrek van Ri laat NK News zich niet uit.
Volgens NK News maakt Noord-Korea donderdag bekend wie Ri gaat opvolgen. Ri is al 38 jaar werkzaam in de Noord-Koreaanse diplomatie en was sinds 2016 minister van Buitenlandse Zaken. Hij vergezelde de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un tijdens tal van topontmoetingen.
De dialoog tussen Noord-Korea en de VS over het ontmantelen van het nucleaire programma van het bewind in Pyongyang ligt al maandenlang stil. Eerder deze maand stuurde de Amerikaanse president Donald Trump Kim wel een persoonlijke brief om hem te feliciteren met zijn verjaardag.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - Braziliaanse opperrechters gaan het bezwaar van ex-president Bolsonaro tegen zijn celstraf verwerpen. Volgens ingewijden stemde een meerderheid van de betrokken rechters van het Hooggerechtshof voor het afwijzen van het beroep. Over een week is de officiële bekendmaking.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - James Watson, medeontdekker van de DNA-structuur, is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times (NYT).
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije vaardigt arrestatiebevelen uit tegen Israëlische politici, onder wie premier Benjamin Netanyahu. Turkije beschuldigt Israël van genocide en misdaden tegen de menselijkheid in Gaza.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.
6 uur geledenNEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.
8 uur geledenJERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.
9 uur geleden