Noord-Korea verbiedt roken in publieke ruimtes
PYONGYANG (ANP) - Om de gezondheid van de Noord-Koreanen te beschermen, heeft de Opperste Volksvergadering in Noord-Korea woensdag een rookverbod ingesteld. Volgens het staatsmedium KCNA verbiedt een nieuwe wet roken in verschillende publieke ruimtes en worden er strengere controles ingesteld op de productie en verkoop van sigaretten.
Noord-Koreanen mogen niet meer roken in bepaalde gebouwen, zoals politieke onderwijscentra, zorginstellingen, theaters en bioscopen. In Noord-Korea is roken populair. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) rookte in 2013 bijna 44 procent van de mannen.
De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un staat bekend als een kettingroker. Regelmatig staat hij op de foto met een sigaret in zijn hand. Toen hij in 2019 op weg was naar zijn tweede ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in de Vietnamese stad Hanoi, laste hij in de Chinese stad Nanning op het treinstation een rookpauze in.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
3 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
6 uur geleden