Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea test opnieuw raketten

Noord-Korea test opnieuw raketten

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft opnieuw raketproeven gehouden. Volgens het Zuid-Koreaanse leger vuurden de Noord-Koreanen zaterdagavond vanaf de oostkust twee raketten af richting zee. Om wat voor raketten het ging is onduidelijk. Noord-Koreaanse staatsmedia melden zondag echter dat een nieuw wapensysteem is getest dat de nucleaire slagkracht van het land vergroot. Of het om een en dezelfde test gaat, staat niet vast.

De test waarover de Noord-Koreaanse media berichten, vond plaats onder toeziend oog van leider Kim Jong-un. Op foto's is een grijnzende Kim te zien, omringd door applaudisserende officieren. Volgens de media is de test van groot belang voor de ontwikkeling van tactische nucleaire wapens.

Noord-Korea heeft dit jaar al meer dan tien raketproeven gehouden. De Verenigde Staten hebben de VN-Veiligheidsraad opgeroepen wegens die lanceringen strengere sancties in te stellen tegen het land.

Meer uit Buitenland

Trump verwelkomt stijging olieprijs door oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - De stijging van de olieprijs door de oorlog tegen Iran doet de Verenigde Staten juist goed, stelt president Donald Trump. De VS verdienen zo meer aan hun eigen olie, pareerde hij nu de zorgen over de wereldeconomie en hogere inflatie in binnen- en buitenland groeien.

11 minuten geleden
Leider Iran in eerste verklaring: druk op vijand hoog houden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz moet volgens de nieuwe hoogste leider van Iran gesloten blijven. De afsluiting van de voor de oliehandel belangrijke zeeroute helpt om de druk op de vijanden van Iran hoog te houden, zei Mojtaba Khamenei in zijn eerste verklaring als nieuwe leider. Hij riep ook op tot eenheid binnen het land en zei dat de dood van mensen die voor Iran gestorven zijn gewroken zal worden.

28 minuten geleden
EU-Hof: lidstaten moeten geslacht op id-bewijs kunnen wijzigen

LUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.

1 uur geleden
Bemiddeling China vermindert gevechten Pakistan en Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.

1 uur geleden
Brussel stelt factfindingmissie oliepijplijn Oekraïne voor

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.

1 uur geleden
Revolutionaire Garde zegt doelen Israël en VS aan te vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.

1 uur geleden
52 miljoen kinderen niet naar school door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.

2 uur geleden