Noord-Korea test opnieuw raketten
SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft opnieuw raketproeven gehouden. Volgens het Zuid-Koreaanse leger vuurden de Noord-Koreanen zaterdagavond vanaf de oostkust twee raketten af richting zee. Om wat voor raketten het ging is onduidelijk. Noord-Koreaanse staatsmedia melden zondag echter dat een nieuw wapensysteem is getest dat de nucleaire slagkracht van het land vergroot. Of het om een en dezelfde test gaat, staat niet vast.
De test waarover de Noord-Koreaanse media berichten, vond plaats onder toeziend oog van leider Kim Jong-un. Op foto's is een grijnzende Kim te zien, omringd door applaudisserende officieren. Volgens de media is de test van groot belang voor de ontwikkeling van tactische nucleaire wapens.
Noord-Korea heeft dit jaar al meer dan tien raketproeven gehouden. De Verenigde Staten hebben de VN-Veiligheidsraad opgeroepen wegens die lanceringen strengere sancties in te stellen tegen het land.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.
1 uur geledenGENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
2 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
4 uur geleden