Noord-Korea: test lanceerinstallatie succesvol verlopen
SEOUL (ANP) - Noord-Korea zegt dat de meest recente test van een supergrote meervoudige raketlanceerinstallatie van een dag eerder een succes was, meldde het Noord-Koreaanse persbureau. Het land vuurde eerder zondag twee korteafstandsraketten vanaf de oostelijke kust richting de Japanse Zee.
Het Noord-Koreaanse persbureau KCNA berichtte dat de lancering van twee ballistische raketten bedoeld was om de strategische en technische elementen van de raketlanceerder te onderzoeken. De lanceerinstallatie is sinds afgelopen augustus meerdere keren getest onder toezicht van leider Kim Jong-un.
KCNA vertelde niet of Kim aanwezig was bij de meest recente test, die werd geleid door vice-voorzitter Ri Pyong Chol. "Het inzetten van het wapensysteem van supergrote meervoudige raketlanceerders is een cruciale taak die van groot belang is in het realiseren van de nieuwe strategische plannen van de nationale defensie van de partij", zei Ri.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse president Donald Trump moeten elkaar nog voor het einde van november ontmoeten, zegt de Oekraïense veiligheidsadviseur en onderhandelaar Roestem Oemjerov. Hij spreekt van de "laatste stappen" die moeten leiden tot een overeenkomst die een einde maakt aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
14 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Polen moet het huwelijk van twee Poolse mannen die met elkaar trouwden in Duitsland erkennen. Dat oordeelde het Hof van Justitie van de Europese Unie (HvJ-EU) dinsdag. Een EU-lidstaat mag het huwelijk tussen twee burgers van hetzelfde geslacht niet weigeren als zij wettig getrouwd zijn in een ander EU-land, aldus het hof.
49 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.
3 uur geledenKABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.
6 uur geledenTAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.
6 uur geleden