Noord-Korea stuurt weer afvalballonnen naar Zuid-Korea
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft voor de derde dag op rij ballonnen met afval opgelaten in de richting van Zuid-Korea, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In de afgelopen dagen werden al honderden van dit soort ballonnen waargenomen.
Het Zuid-Koreaanse leger waarschuwt dat de ballonnen mogelijk in Zuid-Korea neerkomen, schrijft Yonhap. Dit zou wel afhankelijk zijn van de windrichting. Volgens Yonhap zijn in de ballonnen van de afgelopen dagen geen schadelijke stoffen aangetroffen.
Pyongyang stuurde afgelopen mei de eerste ballonnen de grens met het zuiden over, uit ongenoegen over activisten die vanuit Zuid-Korea ballonnen naar Noord-Korea hadden gestuurd. Die ballonnen bevatten onder meer propagandamateriaal, Amerikaans geld en medicijnen. Omdat Noord-Korea afvalballonnen bleef sturen, hervatte Zuid-Korea de verspreiding van propaganda via luidsprekers aan de grens met het noorden.
De Noord-Koreaanse bevolking leeft geïsoleerd van de rest van de wereld en is voor informatie afhankelijk van de regering in Pyongyang. Het delen van propaganda met Noord-Koreanen ligt daardoor zeer gevoelig.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
6 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
7 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
10 uur geleden