Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea stuurt weer afvalballonnen naar Zuid-Korea

Noord-Korea stuurt weer afvalballonnen naar Zuid-Korea

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft voor de derde dag op rij ballonnen met afval opgelaten in de richting van Zuid-Korea, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In de afgelopen dagen werden al honderden van dit soort ballonnen waargenomen.

Het Zuid-Koreaanse leger waarschuwt dat de ballonnen mogelijk in Zuid-Korea neerkomen, schrijft Yonhap. Dit zou wel afhankelijk zijn van de windrichting. Volgens Yonhap zijn in de ballonnen van de afgelopen dagen geen schadelijke stoffen aangetroffen.

Pyongyang stuurde afgelopen mei de eerste ballonnen de grens met het zuiden over, uit ongenoegen over activisten die vanuit Zuid-Korea ballonnen naar Noord-Korea hadden gestuurd. Die ballonnen bevatten onder meer propagandamateriaal, Amerikaans geld en medicijnen. Omdat Noord-Korea afvalballonnen bleef sturen, hervatte Zuid-Korea de verspreiding van propaganda via luidsprekers aan de grens met het noorden.

De Noord-Koreaanse bevolking leeft geïsoleerd van de rest van de wereld en is voor informatie afhankelijk van de regering in Pyongyang. Het delen van propaganda met Noord-Koreanen ligt daardoor zeer gevoelig.

Meer uit Buitenland

Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

2 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

3 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

4 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

5 uur geleden
Duiker sterft bij zoekactie naar omgekomen Italiaanse grotduikers

MALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.

5 uur geleden
Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

7 uur geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

7 uur geleden