Noord-Korea stuurt weer afvalballonnen naar Zuid-Korea
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft voor de derde dag op rij ballonnen met afval opgelaten in de richting van Zuid-Korea, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In de afgelopen dagen werden al honderden van dit soort ballonnen waargenomen.
Het Zuid-Koreaanse leger waarschuwt dat de ballonnen mogelijk in Zuid-Korea neerkomen, schrijft Yonhap. Dit zou wel afhankelijk zijn van de windrichting. Volgens Yonhap zijn in de ballonnen van de afgelopen dagen geen schadelijke stoffen aangetroffen.
Pyongyang stuurde afgelopen mei de eerste ballonnen de grens met het zuiden over, uit ongenoegen over activisten die vanuit Zuid-Korea ballonnen naar Noord-Korea hadden gestuurd. Die ballonnen bevatten onder meer propagandamateriaal, Amerikaans geld en medicijnen. Omdat Noord-Korea afvalballonnen bleef sturen, hervatte Zuid-Korea de verspreiding van propaganda via luidsprekers aan de grens met het noorden.
De Noord-Koreaanse bevolking leeft geïsoleerd van de rest van de wereld en is voor informatie afhankelijk van de regering in Pyongyang. Het delen van propaganda met Noord-Koreanen ligt daardoor zeer gevoelig.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.
10 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.
57 minuten geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.
2 uur geledenGAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
13 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
15 uur geleden