Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea stuurt weer afvalballonnen naar Zuid-Korea

Noord-Korea stuurt weer afvalballonnen naar Zuid-Korea

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft voor de derde dag op rij ballonnen met afval opgelaten in de richting van Zuid-Korea, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In de afgelopen dagen werden al honderden van dit soort ballonnen waargenomen.

Het Zuid-Koreaanse leger waarschuwt dat de ballonnen mogelijk in Zuid-Korea neerkomen, schrijft Yonhap. Dit zou wel afhankelijk zijn van de windrichting. Volgens Yonhap zijn in de ballonnen van de afgelopen dagen geen schadelijke stoffen aangetroffen.

Pyongyang stuurde afgelopen mei de eerste ballonnen de grens met het zuiden over, uit ongenoegen over activisten die vanuit Zuid-Korea ballonnen naar Noord-Korea hadden gestuurd. Die ballonnen bevatten onder meer propagandamateriaal, Amerikaans geld en medicijnen. Omdat Noord-Korea afvalballonnen bleef sturen, hervatte Zuid-Korea de verspreiding van propaganda via luidsprekers aan de grens met het noorden.

De Noord-Koreaanse bevolking leeft geïsoleerd van de rest van de wereld en is voor informatie afhankelijk van de regering in Pyongyang. Het delen van propaganda met Noord-Koreanen ligt daardoor zeer gevoelig.

Meer uit Buitenland

IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

30 minuten geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

3 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

3 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

4 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

4 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

4 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

5 uur geleden