Noord-Korea stuurt voor het eerst propagandapamfletten over grens
SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Koreaanse ballonnen hebben pamfletten met propaganda verspreid over de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul. Het is voor het eerst dat de regering in Pyongyang zo direct propaganda over de grens stuurt.
De flyers bevatten kritiek op president Yoon Suk-yeol en zijn vrouw. Ze zouden immoreel en mentaal instabiel zijn en Yoons regering wordt verweten verantwoordelijk te zijn voor problemen van het Zuid-Koreaanse volk. Rond het presidentieel paleis kwamen bovendien ballonnen met afval neer.
Noord-Korea stuurt al maanden ballonnen naar de zuiderbuur, maar tot nu toe droegen die geen propaganda. Pyongyang claimde dat de eerdere afvalballonnen een vergelding waren voor het verspreiden van anti-Noord-Koreaanse propaganda in de dictatuur. Dat gebeurt door activisten in Zuid-Korea, maar volgens Noord-Korea zit de regering in Seoul erachter.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
2 uur geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
4 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
4 uur geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.
5 uur geleden