Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea: raketten waren nieuw 'tactisch geleid projectiel'

Noord-Korea: raketten waren nieuw 'tactisch geleid projectiel'

PYONGYANG (ANP) - De soort raket die donderdag vanuit Noord-Korea werd afgevuurd, is een nieuw ontwikkeld "tactisch geleid projectiel", meldt de Noord-Koreaanse staatszender KCNA vrijdag.

Noord-Korea lanceerde donderdag voor de tweede keer in een korte tijd twee raketten. Volgens KCNA gaat het om een nieuw soort wapen gebaseerd op bestaande technieken die is verbeterd door een kernkop van 2,5 ton en een vaste brandstofmotor aan te brengen. De staatszender meldt dat het wapen 600 kilometer van de Noord-Koreaanse kust werd gelanceerd. De Japanse en Zuid-Koreaanse autoriteiten hadden eerder geschat dat de raketten zo'n 420 tot 450 kilometer hadden afgelegd en in zee terecht waren gekomen.

Dit weekend vuurde Noord-Korea vanaf zijn westkust al enkele korteafstandsraketten af. Naderhand bleek het om kruisraketten te gaan. Aanvankelijk werd die lancering gezien als een mogelijke provocatie richting Zuid-Korea en de Verenigde Staten. De lanceringen zijn de eerste ballistische rakettesten van het land in bijna een jaar tijd.

De Verenigde Staten hebben de lancering afgewezen en waarschuwden voor een dreiging voor de internationale vrede en veiligheid. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken noemde de lanceringen "destabiliserend", aldus een woordvoerder van het ministerie.

De Amerikaanse president dreigde met actie als het land de situatie verder laat escaleren. Vooralsnog blijven de VS echter wel openstaan voor een diplomatieke verhouding tussen beide landen, hetgeen het regime van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un voorlopig weigert.

Meer uit Buitenland

Trump: Rusland heeft nog tien dagen voor bestand, anders sancties

WASHINGTON (ANP/AFP) - Moskou heeft nog tien dagen de tijd om tot een bestand te komen in Oekraïne, anders volgen er nieuwe sancties, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen verslaggevers.

7 uur geleden
Crewlid Oscarwinnende docu No Other Land gedood door kolonist

GAZA (ANP) - Een crewlid van de Oscarwinnende documentaire No Other Land, over de gevolgen van de bezetting van de Westelijke Jordaanoever, is gedood door een Israëlische kolonist. Dat maakte Yuval Abraham, een van de coregisseurs van de documentaire, bekend op X. Het slachtoffer, de 31-jarige Awdah Hathleen, zou in de buurt van Hebron onder vuur zijn genomen door een eerder door de Europese Unie en de Verenigde Staten bestrafte kolonist.

8 uur geleden
Londen zet Israël onder druk met dreigement erkenning Palestina

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse regering zet Israël onder druk met de mogelijke erkenning van de staat Palestina als de Israëlische regering de hulpverlening aan de Palestijnen in de Gazastrook niet verbetert. Ondertussen is de eerste Britse hulp vanuit de lucht op het afgegrendelde gebied gedropt.

9 uur geleden
Jordaanse koning tegen Israël: hulp mag niet gepolitiseerd worden

BERLIJN (ANP) - De Jordaanse koning Abdullah heeft tijdens zijn werkbezoek aan Duitsland Israël erop gewezen dat de hulpverlening aan de grotendeels verwoeste Gazastrook "niet gepolitiseerd mag worden". Dat zei hij tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Abdullah bezoekt het land vanaf dinsdag om het met Merz onder meer te hebben over de nijpende situatie in Gaza.

11 uur geleden
Onderhandelaars Hamas voor overleg van Qatar naar Turkije

DOHA (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers van Hamas die in het Qatarese Doha zijn voor onderhandelingen met Israël vertrekken naar Turkije. Zij zullen in Istanbul Turkse functionarissen spreken over de laatste stand van zaken, aldus een Hamas-functionaris tegen persbureau AFP. Een hoge functionaris van de Palestijnse groepering gaat ook mee.

11 uur geleden
Duitse, Franse en Britse buitenlandministers mogelijk naar Israël

BERLIJN (ANP/AFP/RTR) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk overwegen om hun ministers van Buitenlandse Zaken naar Israël te sturen, zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Door de humanitaire crisis in Gaza neemt de internationale druk op Israël steeds verder toe.

12 uur geleden
Kremlin spreekt van 'vertraging' bij verbeteren relatie met VS

MOSKOU (ANP/AFP) - Het aanhalen van de banden tussen Rusland en de Verenigde Staten heeft "vertraging" opgelopen, stelt het Kremlin. Woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat Moskou "kennis heeft genomen" van de uitspraken van Donald Trump maandag. De Amerikaanse president herhaalde dat hij teleurgesteld was in zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervroegde de deadline voor een staakt-het-vuren in Oekraïne.

14 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!