Noord-Korea: onze nieuwe spionagesatelliet nam al foto Witte Huis
PYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zegt dat het met de eerste eigen spionagesatelliet foto's heeft genomen van het Witte Huis en het Pentagon. Leider Kim Jong-un zou de beelden volgens staatsmedia al hebben bekeken.
Het geïsoleerde Noord-Korea lanceerde de satelliet vorige week. Er zouden sindsdien ook al foto's vanuit de ruimte zijn genomen van Rome, een Amerikaanse basis op Guam, Pearl Harbor en een vliegdekschip. De dictatuur heeft die foto's nog niet openbaar gemaakt en het is onduidelijk of de satelliet werkt zoals beoogd.
Buurland Zuid-Korea stelt dat de Noord-Koreaanse satelliet waarschijnlijk wel foto's kan nemen. Een woordvoerder van het Zuid-Koreaanse ministerie van Defensie zegt dat het de vraag is of de kwaliteit van die beelden hoog genoeg is om bruikbaar te zijn voor militaire doeleinden.
De Amerikaanse autoriteiten kunnen niet bevestigen dat de Noord-Koreaanse beweringen allemaal kloppen. De Nationale Veiligheidsraad veroordeelde de lancering van de satelliet met een raket en zei dat de spanning in de regio daarmee verder oploopt.
Meer uit Buitenland
NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.
11 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.
28 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
4 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
7 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
13 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
15 uur geleden