Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea ontkent wapens aan Rusland te willen leveren

Noord-Korea ontkent wapens aan Rusland te willen leveren

PYONGYANG (ANP/RT) - Noord-Korea benadrukt nooit wapens aan Rusland te hebben geleverd en dat ook niet van plan te zijn. Staatsmedia van het communistisch bestuurde land berichten dat nadat de Verenigde Staten hadden gezegd dat Noord-Korea Rusland lijkt te voorzien van artilleriegranaten voor zijn oorlog in Oekraïne.

"We maken nogmaals duidelijk dat we nooit wapentransacties hebben gedaan met Rusland en dat we ook niet van plan zijn dit in de toekomst te doen", staat in een verklaring.

Moskou en Pyongyang hadden de aantijgingen uit Washington eerder al ontkend. De Amerikanen maakten vorige week melding van een "aanzienlijke" hoeveelheid artilleriemunitie die in het geheim zou zijn verscheept via Afrika en het Midden-Oosten met het Russische leger als bestemming. Of de wapens zijn aangekomen, hoe beperkt de invloed daarvan ook zou zijn, kon de regering in Washington niet zeggen.

Noord-Korea kwam ook met stevige kritiek op de veroordeling door VN-topman António Guterres van de talrijke raketlanceringen die het land recentelijke uitvoerde. Die waren "slechts een tegenactie uit zelfverdediging om het hoofd te bieden aan de Amerikaanse militaire provocaties", schrijven staatsmedia over de oefeningen van Zuid-Korea en de VS in de regio.

Guterres had Pyongyang gemaand onmiddellijk te stoppen met verdere provocaties. "Ik denk dat het oneerlijke en bevooroordeelde gedrag van de secretaris-generaal van de VN er tot op zekere hoogte de oorzaak van is dat de situatie op het Koreaanse schiereiland zo ernstig is geworden", zei de Noord-Koreaanse viceminister van Buitenlandse Zaken in een verklaring die staatspersbureau KCNA doorgaf.

Meer uit Buitenland

Netanyahu bij tekenen bouwplan: er komt geen Palestijnse staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn handtekening gezet onder de omstreden bouwplannen voor nederzettingen op de bezette Westelijke Jordaanoever. Internationaal wordt gevreesd dat dit project een tweestatenoplossing onmogelijk maakt, maar dat deert Netanyahu niet. "Er komt geen Palestijnse staat", zei hij bij de tekenceremonie.

39 minuten geleden
FBI deelt foto's in zoektocht naar schutter Kirk

SALT LAKE CITY (ANP) - De FBI heeft twee foto's verspreid in de zoektocht naar de persoon die Charlie Kirk zou hebben doodgeschoten. Op sociale media is een persoon te zien in een zwart shirt met een plaatje erop, een pet op het hoofd en een zonnebril.

1 uur geleden
Europese Commissie blij met vrijlating EU-medewerker in Belarus

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas zegt op X blij te zijn met de vrijlating van een EU-medewerker die vastzat in Belarus. Ook Commissievoorzitter Ursula von der Leyen spreekt op dat platform van het "welkome nieuws" over de vrijlating van diplomatiek EU-medewerker in Minsk Mikalai Khilo.

1 uur geleden
Duitsland gaat helpen luchtruim Polen te bewaken

BERLIJN (ANP) - Duitsland gaat na het binnenvliegen van Russische drones in Polen helpen het luchtruim van het buurland te bewaken. De luchtpatrouillemissie die Duitse Eurofighters de afgelopen maanden al uitvoerden wordt "verlengd en uitgebreid", laat de regering in Berlijn weten.

2 uur geleden
Trump kent doodgeschoten Kirk postuum hoge onderscheiding toe

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kent de doodgeschoten Charlie Kirk postuum de hoogste onderscheiding toe die burgers kunnen krijgen in de VS. Trump maakte dat bekend tijdens een herdenking van de aanslagen van 11 september 2001. De bijeenkomst vond plaats in Arlington, bij het Pentagon. De Amerikaanse minister van Oorlog, zoals de defensieminister door de regering-Trump wordt genoemd, stond in zijn toespraak ook stil bij Kirk.

2 uur geleden
Vermoedelijk moordwapen gevonden in moordonderzoek Charlie Kirk

SALT LAKE CITY (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdiensten zoeken nog steeds naar de verdachte van het doodschieten van de politieke activist Charlie Kirk. Het vermoedelijke moordwapen, een geweer, is daarbij gevonden, aldus de FBI.

3 uur geleden
Venezuela stelt leger op aan grens en is "klaar voor strijd"

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela zet op 284 "frontposities" aan zijn landsgrenzen een combinatie van leger, politie en 'civiele verdediging' in, meldt de Venezolaanse president Nicolás Maduro op een lokale tv-zender. "We zijn klaar voor de gewapende strijd, als deze zich aandient", sprak hij. Maduro noemde niet om hoeveel troepen het gaat.

4 uur geleden