Noord-Korea: nucleaire tegenaanval makkelijker door nieuwe raket
PYONGYANG (ANP/RTR) - De intercontinentale raket die Noord-Korea donderdag heeft afgevuurd, is een nieuw type raket dat gebruik maakt van vaste brandstof. De nieuwe raket moet het land beter in staat stellen nucleaire tegenaanvallen uit te voeren, meldt het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA.
De Zuid-Koreaanse overheid meldde eerder al dat het zou gaan om een dergelijke raket. Raketten die door vaste brandstof worden aangedreven, hebben minder voorbereidingstijd nodig en kunnen dus sneller worden afgevuurd. Dit maakt het moeilijker voor een doelwit om zich te verweren tegen de aankomende raket.
Donderdag hielden de Amerikaanse en Japanse luchtmacht een gezamenlijke oefening boven de Japanse Zee in reactie op de Noord-Koreaanse raketproef. Inwoners van het noordelijke Japanse eiland Hokkaido werden na de lancering opgeroepen te schuilen. De raket kwam uiteindelijk neer voor de kust van Noord-Korea. Noord-Korea voert regelmatig raketproeven uit. Sinds februari voerde het land er al vijftien uit.
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
6 uur geledenATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.
6 uur geledenBINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.
6 uur geleden