Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea: nucleaire tegenaanval makkelijker door nieuwe raket

Noord-Korea: nucleaire tegenaanval makkelijker door nieuwe raket

PYONGYANG (ANP/RTR) - De intercontinentale raket die Noord-Korea donderdag heeft afgevuurd, is een nieuw type raket dat gebruik maakt van vaste brandstof. De nieuwe raket moet het land beter in staat stellen nucleaire tegenaanvallen uit te voeren, meldt het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA.

De Zuid-Koreaanse overheid meldde eerder al dat het zou gaan om een dergelijke raket. Raketten die door vaste brandstof worden aangedreven, hebben minder voorbereidingstijd nodig en kunnen dus sneller worden afgevuurd. Dit maakt het moeilijker voor een doelwit om zich te verweren tegen de aankomende raket.

Donderdag hielden de Amerikaanse en Japanse luchtmacht een gezamenlijke oefening boven de Japanse Zee in reactie op de Noord-Koreaanse raketproef. Inwoners van het noordelijke Japanse eiland Hokkaido werden na de lancering opgeroepen te schuilen. De raket kwam uiteindelijk neer voor de kust van Noord-Korea. Noord-Korea voert regelmatig raketproeven uit. Sinds februari voerde het land er al vijftien uit.

Meer uit Buitenland

Iraanse president: dit is een oorlogsverklaring aan moslims

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en het regime zijn een "oorlogsverklaring aan het adres van moslims". Dat zegt president Masoud Pezeshkian op de Iraanse staatstelevisie. Bij die aanvallen werd onder meer de hoogste leider in het land, Ali Khamenei, gedood. Israël claimde zondag voor die precisieaanval verantwoordelijk te zijn.

38 minuten geleden
Macron noemt enteren schip door België klap voor schaduwvloot

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft online beelden gedeeld van het enteren van een olietanker op de Noordzee. "Een zware klap voor de schaduwvloot", oordeelde hij op X, doelend op de schepen die worden gebruikt om sancties te ontduiken.

40 minuten geleden
Gewonden gemeld na aanval op olietanker bij Oman

MUSCAT (ANP) - Een olietanker is op enkele zeemijlen van de haven van de Omaanse stad Khasab in het Midden-Oosten het doelwit geworden van een aanval. Volgens de eerste berichten liepen vier bemanningsleden verwondingen op, meldt het Oman News Agency.

59 minuten geleden
Hamas veroordeelt dood Khamenei

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft stilgestaan bij de dood van de hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei. Die kwam om in wat de militante organisatie omschrijft als een "afschuwelijke" aanval van de VS en Israël.

1 uur geleden
Israël: wij hebben Khamenei gedood tijdens precisieoperatie

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft gezegd dat de eigen luchtmacht de hoogste Iraanse leider heeft gedood. "Ali Khamenei was het doelwit van een nauwkeurige, grootschalige operatie uitgevoerd door de Israëlische luchtmacht, geleid door nauwkeurige inlichtingen van de krijgsmacht", citeert nieuwssite Times of Israel uit een verklaring van de strijdkrachten. "Hij bevond zich in zijn centrale leiderschapscomplex in het hart van Teheran, samen met andere hoge functionarissen."

1 uur geleden
Israël: weg naar Teheran is open, grootschalige bombardementen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt grootschalig te bombarderen in "het hart van Teheran". Dat meldt het Israëlische leger, dat eraan toevoegt dat de aanvallen gericht zijn tegen "het terroristische regime".

1 uur geleden
Ook gewonde in Oman gemeld na aanvallen

MUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.

1 uur geleden