Noord-Korea meldt nieuwe besmettingen na 'verslaan' van corona
PYONGYANG (ANP/AFP) - Twee weken geleden zei Noord-Korea het coronavirus te hebben "overwonnen", nadat er in mei voor het eerst een besmetting was gemeld, maar nu lijkt het toch weer mis te zijn. Noord-Koreaanse staatsmedia melden donderdag vier nieuwe "koortsgevallen" die het gevolg zijn van de "kwaadaardige epidemie".
De Noord-Koreaanse autoriteiten hebben een regionale lockdown afgekondigd en doen meer onderzoek naar de herkomst van de besmettingen. Ook in mei voerde het land een lockdown in nadat het aantal besmettingen met "koorts" snel was opgelopen. Noord-Korea kwam de coronapandemie naar eigen zeggen in eerste instantie ongeschonden door dankzij de strenge grenscontroles.
Eerder deze maand werd duidelijk dat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zelf ook ernstig ziek werd tijdens de coronagolf die Noord-Korea dit jaar trof. Zo'n 5 miljoen mensen in het 25 miljoen inwoners tellende land kregen "koorts".
Voor zover bekend is er in Noord-Korea geen vaccinatieprogramma. Het regime beweert een eigen behandeling te hebben ontwikkeld.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar is het aantal jongeren dat een hand of arm is verloren door exploderend vuurwerk meer dan verdubbeld. Dat komt volgens de Nederlandse Vereniging voor Handchirurgie (NVvH) vooral door "de illegale Cobra".
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Stressgerelateerde klachten en griepverschijnselen waren ook dit jaar de belangrijkste oorzaken van ziekteverzuim onder werknemers in Nederland. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Ze zeggen dat het verzuim onverminderd hoog bleef en dat er meer focus moet komen op preventie, bijvoorbeeld door snelle ondersteuning bij mentale en fysieke klachten.
3 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - De producent van borstimplantaten Allergan is niet verantwoordelijk voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen, zo oordeelt de rechtbank. Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann had de zaak aangespannen.
5 dagen geledenVEENENDAAL (ANP) - De Nederlandse Patiƫnten Vereniging (NPV) is teleurgesteld in de Kamermeerderheid die dinsdagmiddag voor de initiatiefwet voor embryokweek stemde. Dat zegt directeur Bert-Jan Heusinkveld. "Daarmee gaat wel een wissel om. Leven wordt nu gekweekt om instrumenteel gebruikt te worden. Het gaat niet meer over het leven van het embryo, maar de dienst van het embryo voor onderzoeksdoelen", aldus de directeur van de christelijke organisatie.
6 dagen geledenHEERLEN (ANP) - Het Zuyderland-ziekenhuis in Limburg komt met een nieuwe vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen. Deze opent naar verwachting in 2031, meldt het ziekenhuis. Deze zorg verdwijnt dan uit de vestiging in Heerlen, zoals al eerder bekend was.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Artsen roepen in een open brief aan informateur Rianne Letschert het nieuwe kabinet op om de productie, lozing en het gebruik van PFAS te verbieden. "Dat is goed voor de mens, de toekomstbestendigheid van de zorg en de schatkist", aldus de ondertekenaars, onder wie intensivist Diederik Gommers, longarts Wanda de Kanter en huisarts en voorzitter Groene Zorg Alliantie Evelyn Brakema.
6 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Tata Steel moet duidelijker maken hoeveel impact geplande miljardeninvesteringen in het productieproces hebben op de gezondheid van omwonenden. Dat staat in een tussentijds advies van de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER), die op verzoek van de provincie Noord-Holland het verduurzamingsplan van het staalbedrijf heeft beoordeeld. Volgens de commissie ontbreken in het ingediende MER "belangrijke cijfers en verklaringen" over processen en de impact op het milieu en de leefomgeving.
6 dagen geleden