Noord-Korea lanceert raketten tijdens bezoek Amerikaanse minister
SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Noord-Korea heeft maandag voor het eerst in twee maanden ballistische raketten afgevuurd, tijdens een bezoek van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken aan Seoul, de hoofdstad van Zuid-Korea. Blinken was daar voor een conferentie over democratie.
Het Zuid-Koreaanse leger berichtte dat de korteafstandsraketten gelanceerd waren vanaf een gebied ten zuiden van Pyongyang, de hoofdstad van Noord-Korea. Na een vlucht van ongeveer 300 kilometer kwamen ze ten oosten van het schiereiland neer in zee. Volgens het Japanse ministerie van Defensie zou het gaan om drie raketten die een maximale hoogte van 50 kilometer bereikten.
De Japanse premier Fumio Kishida veroordeelde de lanceringen. "De acties van Noord-Korea bedreigen de vrede en veiligheid van onze regio en de internationale gemeenschap en zijn absoluut onaanvaardbaar", zei Kishida. Hij noemde de raketlanceringen verder een schending van de VN-resoluties.
De raketlanceringen volgen op een grootschalige gezamenlijke legeroefening van de Verenigde Staten en Zuid-Korea, die jaarlijks wordt gehouden en die donderdag werd afgerond.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.
6 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.
9 uur geleden